niedziela, 28 lutego, 2021

Bon turystyczny dla rolników?

-REKLAMA-
-REKLAMA-

BON TURYSTYCZNY DLA ROLNIKÓW ALE Z WYJĄTKIEM

Nowy program Prawa I Sprawiedliwości cieszy się dużym zainteresowaniem stąd budzi on wiele pytań, między innymi: Na jakich zasadach będzie można skorzystać z bonu i kogo będzie dotyczył? Bon turystyczny będzie przysługiwał tylko rodzinom które pobierają 500+. Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. W przypadku rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem przysługuje bon w podwójnej wysokości.

Jak skorzystać z bonu?

Aby skorzystać ze świadczenia w formie bonu, wystarczy mieć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Będzie on dostępny na profilu PUE ZUS osoby uprawnionej gdzie na bieżąco będzie można monitorować rachunek.

Za pomocą bonu będzie można płacić wielokrotnie aż do wyczerpania całkowitej kwoty. Przed skorzystaniem z bonu należy go aktywować Będzie można to zrobić w dowolnym momencie, np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami.

W celu zapłacenia bonem za usługę turystyczną, trzeba będzie podać specjalny numer (kod obsługi płatności), a następnie jednorazowy kod potwierdzający płatność bonem, przesłany SMS-em.Bon będzie można zrealizować w hotelach, w agroturystyce, czy u organizatorów kolonii lub krajowych wycieczek do końca marca 2022 r.

Aktualna lista tych podmiotów będzie publikowana na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl, www.polska.travel.

Maria Chmal
źródło:zus.pl
Zdjęcie: Jumpstory

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Nowe funkcje Operations Center

John Deere Operations Center zyskało nowy wygląd, charakter i nawigację, które sprawiają, że sama platforma jest łatwiejsza w obsłudze, a użytkownik ma poczucie większej spójności z najnowszą wersją...

Ile jest wart ciągnik John Deere po 5 latach?

Początek roku w sprzedaży nowych ciągników wygląda optymistycznie. Co skłania rolników do zakupów ciągników John Deere? Nowa maszyna – inwestycja na lata Początek roku w sprzedaży...

Shell wprowadza nowe środki smarne

Shell wprowadza na rynki europejskie portfolio neutralnych emisyjnie środków smarnych Shell ogłosił dziś, że będzie oferować klientom neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla oleje i...

Śledź nas

21,212FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,310SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły