piątek, 18 czerwca, 2021

Biedronka pomoże rolnikom

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Dotykające polskich rolników nieszczęścia, a szczególnie te wynikające z tak ostatnio nieprzewidywalnych zjawisk pogodowych wywołują wiele różnych reakcji. W takich sytuacjach w ludziach budzą się również szlachetne odruchy solidarności, a pomoc przyjść może z bardzo różnych stron. 

Sieć Biedronka odkupi kapustę

Tego rodzaju solidarnościową względem poszkodowanych rolników postawą wykazała się obecnie Sieć handlowa Biedronka należąca do Spółki Akcyjnej Jeronimo Martins Polska, która opublikowała następującą formację: 

„W wyniku sobotniego (5 czerwca br.), gradobicia na terenie Małopolski ucierpiały lokalne uprawy warzyw. Biedronka zdecydowała, że odkupi od rolników z rejonu podkrakowskiej gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, najbardziej dotkniętej żywiołem 156 ton kapusty i zaoferuje ją klientom.”

Pełnowartościowy produkt rolników

Jak zapewniają przedstawiciele sieci, kapusta uprawiana w tym regionie, mimo gradobicia, jest pełnowartościowa i bez żadnych ograniczeń może być składnikiem smacznych potraw przyrządzanych przez klientów. 

Na skutek gradu jej zewnętrzne liście zostały lekko uszkodzone. Nie pogarsza to w żaden sposób jej walorów smakowych ani odżywczych ponieważ zewnętrzne liście i tak zwykle usuwa się już po zakupie kapusty – czytamy w oficjalnym komunikacie sieci.

120 tysięcy główek kapusty

– Sieć Biedronka planuje odkupić aż 120 tysięcy sztuk kapusty od lokalnych rolników z miejscowości: Wawrzeńczyce, Złotniki, Rudno Dolne, Stręgoborzyce, Łaganów, Karwin, Żębocin, Grębocin, Rudno Górne, Dobranowice. Tam też, jak oceniają specjaliści, straty po gradzie były największe, a naszą akcją chcemy je jak najbardziej zminimalizować – wyjaśnia Marcel Rogacewicz, Menedżer ds. zakupów w sieci Biedronka. 

Już od czwartku w sklepach

Jak zapewniają przedstawiciele sieci, kapusta po gradobiciu w regionie gminy Igołomia-Wawrzeńczyce będzie dostępna już od czwartku 10 czerwca br. w wybranych sklepach sieci Biedronka m.in. w Warszawie i w okolicach stolicy, a także w województwach lubuskim, dolnośląskim, śląskim, małopolskim, wielkopolskie, łódzkim oraz lubelskim.

Sieć Biedronka zapewnia też, że kapusta należy do najpopularniejszych warzyw wybieranych przez jej klientów. Na przykład w ubiegłym roku sieć sprzedała 40 tys. ton różnych rodzajów kapusty, od białej i młodej po czerwoną i pekińską.
 
Źródło: portal internetowy Sieci Biedronka 
Foto: Pixabay
 

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

4,8 miliona ton żywności na śmietniku!

Dlaczego marnujemy aż 4,8 miliona ton żywności rocznie? Jak powstrzymać się od zbędnych zakupów jedzenia? Jak ograniczyć straty w rolnictwie i przetwórstwie? Czy są...

Gorąca noc na zachodzie i wybrzeżu [POGODA]

Po bardzo ciepłym, miejscami upalnym dniu noc już w całym kraju będzie ciepła. Najchłodniej na Warmii, Mazurach, Podlasiu, Lubelskim, Podkarpaciu i wschodzie Mazowsza- tu...

Podróbki na cenzurowanym

Europol wraz z instytucjami wspomagającymi zabezpieczył nielegalne środki ochrony roślin o wartości 80 milionów euro. 1 203 tony nielegalnych pestycydów o łącznej wartości niemal 80 milionów...

Śledź nas

22,331FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,780SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły