czwartek, 25 lutego, 2021
- REKLAMA -

Apelujemy: zachowajcie szczególną ostrożność i zasady bezpieczeństwa

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W miniony weekend na obszarze powiatu monieckiego (woj. podlaskie), odnotowano aż cztery kradzieże z włamaniem do  budynków należących do gospodarstw rolnych. Łupem złodziei padł ciągnik rolniczy, elektronarzędzia i olej napędowy.

Blisko 14 tysięcy złotych

Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Mońkach na terenie gminy Mońki skradzione zostały elektronarzędzia. Przestępcy usiłowali również ukraść olej napędowy. Jednak w tym przypadku, najprawdopodobniej spłoszył ich właściciel  posesji. Natomiast w gminie Knyszyn łupem złodziei padł ciągnik rolniczy. A w gminie Trzcianne skradziono 90 litrów oleju napędowego. Pokrzywdzeni rolnicy oszacowali straty na łączną kwotę blisko 14 tysięcy złotych.

Wyspecjalizowana przestępcza grupa?

Policja podejrzewa, że to działania zorganizowanej przestępczej szajki specjalizującej się w okradaniu rolników. Dlatego właśnie do rolników funkcjonariusze KPP w Mońkach skierowali apel o zachowanie szczególnej ostrożności i zasad bezpieczeństwa. Ich ważnym elementem jest właściwe zabezpieczenie mienia. Rolnicy powinni więc za każdym razem zamykać drzwi i okna w pomieszczeniach gospodarczych, w których zostawia się sprzęt rolniczy i elektronarzędzia. Natomiast jeżeli nie można odpowiednio zabezpieczyć tych pomieszczeń, policja prosi by nie pozostawiać tam cennych przedmiotów.

Złodziejski wywiad i zabezpieczenia

Policja zaznacza też, że do tego rodzaju zdarzeń dochodzi najczęściej w obrębie posesji z domami jednorodzinnymi i na terenach wiejskich w porze wieczorowo – nocnej. Większość  przestępstw przeciwko mieniu poprzedza też rozpoznanie terenu przez złodzieja czy włamywacza. Dlatego należy  zwracać szczególną uwagę na osoby nieznajome.
Zazwyczaj też włamanie stwierdza się następnego dnia. Dlatego warto montować alarmy i zadbać o odpowiednie  oświetlenie posesji. Policjanci przypominają także o zaletach  znakowania wartościowych przedmiotów i wykonywaniu  dokładnych ich fotografii. Zawsze warto też powiadomić policję, gdy zauważy się coś niepokojącego w swojej posesji, sąsiedztwie czy na wsi (tel.: 112).


Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Mońkach
Foto: Pixabay

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Polscy producenci rolni krytycznie o WPR

Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych, członek federacji COPA-COGECA, przedstawiła swoje stanowisko w kwestii zagadnień, które powinny zostać uwzględnione podczas negocjacji nad unijną Wspólną Polityką Rolną...

Czwartek najcieplejszy od 31 lat [POGODA]

Jeszcze tydzień temu na wschodzie było -20 stopni, zaś teraz na południowym zachodzie mamy +20 stopni. Pogoda zwariowała, a wraz z nią przyroda. W nocy...

Jak wykryć nadużycia?

Temat wysokości i właściwego wykorzystania dopłat  bezpośrednich od początku funkcjonowania tej formy unijnego wsparcia był przedmiotem wielu rolniczych sporów i dyskusji. Dominują tu dwa główne...

Śledź nas

21,173FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły