czwartek, 25 lutego, 2021

AgroUnia: pieniądze na odszkodowania dla rolników przekażcie na walkę z koronawirusem! Zapowiedź kolejnych strajków

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Po ogłoszeniu przez Senat wyników głosowania nad nowelą ustawy o ochronie zwierząt odbyła się konferencja prasowa Agro Unii.

Michał Kołodziejczak zapowiedział chęć przekazania pieniędzy na walkę z pandemią COVID-19.

Chcemy wszystkie pieniądze z dofinansowań i odszkodowań dla rolników odnośnie piątki dla zwierząt przekazać na walkę z koronawirusem i chcemy, by pozwolono nam prowadzić dalej wszystkie biznesy, które prowadzimy. Chcemy pracować, zarabiać i zdobywać pieniądze. A te pieniądze, które mają być przekazane na łagodzenie tych nienormalnych zmian chcemy przekazać na walkę z koronawirusem. – mówił lider Agrouni.

Jesteśmy obecnie w stanie walki z epidemią, która najbardziej nam wszystkim zagraża. Rozmowa o takich ustawach w czasie epidemii jest dla nas, rolników, nie do przyjęcia – dodał Michał Kołodziejczak.

W konferencji wziął udział także Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych. Odniósł się do zaproponowanych zmian w ustawie o ochronie zwierząt i okresów przejściowych dla zapowiedzianych zakazów. Zauważył, że są one niewystarczające i nie umożliwią rolnikom i przedsiębiorcom możliwości przebranżowienia się lub zmiany kierunku produkcji.

Podobno w budżecie jest za dużo pieniędzy. Przez fanaberię jednego człowieka maja być zlikwidowane potężne gałęzie gospodarki i wypłacone miliardowe odszkodowania. Bo tak. A w telewizji mówią, że brakuje łóżek na walkę z koronawirusem. Proszę bardzo przekażcie te pieniądze na walkę z COVID, a nam dajcie normalnie żyć, pracować i zarabiać. Apelujemy o odrzucenie 5 dla zwierząt w całości.

Opublikowany przez Agrounia Środa, 14 października 2020

Michał Kołodziejczak zapowiedział także kolejne strajki już na przyszłą środę utrzymując postulat o całkowitym odrzuceniu przegłosowanej dzisiaj w Senacie ustawy. Kołodziejczak zaprasza Premiera Mateusza Morawieckiego na rozmowy, podkreślając całkowity brak konsultacji społecznych w sprawie proponowanych zmian. Zapowiada także blokady dróg w całym kraju.

-REKLAMA-
Avatar
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Na którym miejscu uplasowała się Polska w rankingu bezpieczeństwa żywności?

W 2020 już po raz 9. organizacja Economist Intelligence Unit (EIU) opublikowała Globalny Indeks Bezpieczeństwa Żywności (GFSI). Sponsorem publikacji jest Corteva Agriscience. W edycji 2020 GFSI...

Ceny tuczników wystrzeliły w górę!

Wszelkie znaki mówiące o możliwej poprawie na rynku trzody chlewnej właśnie się sprawdzają. W dniu wczorajszym tj. 24.02.2021 na giełdzie w Niemczech zanotowano wzrost...

Haracz od prezesa mleczarskiej spółdzielni?

Jak poinformowała wczoraj (24 lutego br.) Prokuratura Okręgowa w Poznaniu, 10 lutego br. do poznańskiego Sądu Okręgowego skierowany został akt oskarżenia w sprawie zorganizowanej...

Śledź nas

21,181FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły