poniedziałek, 1 marca, 2021

AGROunia: Pała dla PIS za 5tkę dla zwierząt

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Piątka dla zwierząt – projekt ustawy, który 8 września zaprezentował prezes PiS Jarosław Kaczyński, ma wprowadzić nowe regulacje dotyczące ochrony zwierząt. Dzisiaj rolnicy zrzeszeni w AGROunii zebrali się pod siedzibą PIS w Waqrszawie, z transparentami ,,Pała dla PIS za 5tkę dla zwierząt”.

Konferencja pod siedzibą PIS w Warszawie rozpoczęła się mocnymi słowami lidera AGROunii ,,Nie zgadzamy się jako rolnicy na cierpnie zwierząt. Każdemu zdarzają się wypadki, niedociągnięcia, ale to nam zabiera się majątek całego życia”. Według Kołodziejczaka najnowszy projekt ustawy nie naprawi branży rolniczej tylko ją rozwala.

Jakie będą konsekwencje Piątki dla zwierząt?

szybka likwidacja branży futerkowej spowoduje kłopoty finansowe przedsiębiorców
większe cierpienie zwierząt (zakaz uboju rytualnego spowoduje, że będa odowane w Polsce ii przewożone setki km do innego miejsca, by móc je zabić w taki sposób)
korzyści innych państw

Jakie rozwiązania proponuje AGROunia?

powolne wygaszanie branży futerkowej (na przebranżowienie się powinien być odpowiedni okres czasu)
proponowane zmiany powinny wejść w życie w całej Unii Europejskiej, zwłaszcza zakaz hodowli i uboju rytualnego
obrońcy zwierząt powinni zadeklarować, ze nie będą niszczyć kolejnych rolniczych branż

Całość przemówienia tutaj:

#PAŁAdlaPIS #pis deformuje myślenie Polaków o rolnikach. #kaczynski słowami: ‚dobrzy ludzie poprą tę ustawę’ w wyrafinowany sposób używa manipulacji politycznej wprowadzając ludzi w błąd. Czy Jarosław Kaczyński widział inne zwierze poza kotem?. Czy Jarosław Kaczyński widział kurę? Pewnie nie, a próbuje demontować polskie rolnictwo i uważać się na znawcę.Uderzenie w jakikolwiek dział rolnictwa będzie skutkowało efektem domina. #pis zamiast naprawiać rolnictwo rozwala je młotkiem. Zamiast rozwijać odcina jego części i wyrzuca na śmietnik.

Opublikowany przez Agrounia Wtorek, 15 września 2020

Źródło: AGROunia

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

We wtorek znów mocniej powieje [POGODA]

W nocy ma być na ogół pochmurno. Jedynie miejscami od Wrocławia po Opole, Kraków, Rzeszów na niebie można będzie zobaczyć gwiazdy. Temperatura spadnie do...

Burza wokół Zielonego Ładu

Zanosi się na gorącą rolniczą debatę i to już w czwartek 4 marca br. Wtedy to na internetowych łączach, w ramach  Dialogu Obywatelskiego – Europejski Zielony...

Zasiłek opiekuńczy przedłużony po raz kolejny!

Do 14 marca br. przedłużone zostaną uprawnienia do zasiłku opiekuńczego. To dobra wiadomość dla ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rodziców i opiekunów dzieci...

Śledź nas

21,223FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,320SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły