środa, 3 marca, 2021

A jaka pogoda będzie w weekend? [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Pogoda w weekend rozpocznie się od nocnych opadów mżawki, które wystąpią na Warmii i Mazurach, północy Podlasia i Mazowsza oraz na Żuławach. Miejscami mżawka pojawi się również na Kaszubach i krańcach zachodnich. Na pozostałym obszarze sucho, jednak chmur brakować nie będzie. Temperatura obniży się nad ranem do 2-4 stopni. Nieco chłodniej na południu, około 0 st C.

 

Sobota z przejaśnieniami

W centrum kraju przejaśnienia możliwe będą do południa, z upływem godzin przybywać będzie chmur, z których na środkowej północy popada mżawka. Na zachodzie i północy od rana do wieczora pochmurno z opadami mżawki. Jakieś niewielkie przejaśnienia w okolicy zachodu słońca pojawią się na zachód od Odry. Na południu i wschodzie do popołudnia sucho. Dopiero popołudniu miejscami pojawi się przelotny opad mżawki.

Sobotnie popołudnie najchłodniejsze będzie na Kaszubach, Żuławach i Kujawach, gdzie odnotujemy tylko 5 stopni. Na pozostałym obszarze około 6-8 stopni. Nieco cieple do 9-11 stopni od południowego Mazowsza po Lubelszczyznę, Podkarpacie i Małopolskę.

 

Jaka pogoda w niedzielę?

Noc z soboty na niedzielę powyżej zera. Tylko na zachodzie i południu miejscami około 0 st, a przy ziemi lekki przymrozek.

Niedziela przeważnie pochmurna zapisze się na Podlasiu, Warmii i Mazurach oraz Lubelszczyźnie. Na Pomorzu, gdzie dodatkowo do południa możliwe będą przelotne opady mżawki. Na pozostałym obszarze chmury na zmianę ze słońcem, którego najwięcej będzie od Małopolski po Dolny Śląsk i Ziemię Lubuską. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia podniesie się do 6-7 stopni na wschodzie, 7-9 stopni na południu i w centrum , do około 10-12 stopni na południowym zachodzie i zachodzie kraju.

W połowie przyszłego tygodnia zrobi się tak ciepło, taka ładna pogoda jak zazwyczaj przed połową kwietnia. Niestety opadów coraz mniej, miejscami wcale.

 

Łukasz Sieligowski

Ciągnik rolniczy z przyczepą służył jako ,,taxówka”

-REKLAMA-
Avatar
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Nowy CLAAS ARION 400

Wraz z wprowadzeniem normy emisji spalin Stage V ciągniki ARION 400 firmy CLAAS zyskują nową stylistykę, nowy flagowy model, a od modelu ARION 440 także większą moc...

CLAAS CEMOS z nowymi możliwościami od wiosny 2021

Po wprowadzeniu CEMOS dla ciągników w serii ciągników CLAAS ARION i AXION w roku 2020 system jest teraz dostępny także w dużych ciągnikach półgąsienicowych serii AXION 900...

Ostatnie chwile z ciepłym powietrzem [POGODA]

Już w nocy na zachodzie, wschodzie, północy i w centrum niebo szczelnie zakryją chmury z niewielkimi opadami mżawki. Temperatura spadnie tutaj nad ranem do...

Śledź nas

21,246FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,370SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły