Za nami wyjątkowo zimna noc.

Z zachodu zmierza do nas front z opadami, dzięki czemu niebo w nocy zostanie zasnute chmurami na zachód od Wisły. Po północy na zachodzie kraju (Dolny Śląsk, Ziemia Lubuska, Pomorze Zachodnie) pojawią się opady deszczu. Na wschodzie noc pogodna i bardzo zimna.

Nad ranem na wschodzie temperatura spadnie do około 0/+2 stopni na wysokości 2 metrów, przy gruncie do -2 stopni. W centrum już nie mniej niż +3/+5 stopni. Na zachodzie około +8/+10 stopni.

Przed południem niewielkie opady deszczu przesuną się nad Kaszuby, Wielkopolskę, Opolszczyznę- popada miejscami i słabo. Po południu pokropi miejscami od Małopolski po Ziemię Łódzką i południowe Kujawy. Od Torunia po Grudziądz popada do 1-2 mm, natomiast na Pomorzu Gdańskim spadnie około 2-5 mm deszczu. W tym samym czasie na zachodzie kraju (od Wielunia po Szczecin) pojawią się przelotne opady deszczu, może i słabe burze z opadem do 5 mm.

Być może większe opady deszczu wystąpią między godziną 21:00 w sobotę a 7:00 rano w niedzielę na obszarze południowej, wschodniej i częściowo  środkowej części kraju- jeśli sprawdzą się prognozy to miejscami spadło by 15 mm deszczu- jednak ta informacja będzie potwierdzona dopiero jutro w południe.

Temperatury w najcieplejszym momencie dnia wzrosną do jedynie 10-11 stopni na Kaszubach, 12-14 stopni od Piły po Poznań i Katowice, 15-17 stopni w centrum kraju, do 18 stopni na wschodzie i zachodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany.

Łukasz Sieligowski