Po spektakularnym przejściu z lata do zimy czeka nas stabilizacja pogody. Większe ulewy przejdą z środy na czwartek na południu kraju.

Przed nami pogodna noc na południu, wschodzie i w centrum. Trochę chmur, trochę czystego nieba na zachodzie kraju i tutaj przy gruncie liczne przymrozki do -1/-2 stopni, zaś na południu kraju do -3 stopni. Na wysokości 2 metrów zobaczymy około 0/+3 stopni.

Znacznie cieplejsza noc zapowiada się na północy kraju- od Suwałk po Tczew, Chojnice, Szczecinek, Szczecin na plusie. Tutaj około 1/3 stopni przy gruncie i 3/5 stopni  na wysokości 2 metrów. Wiatr w całym kraju powieje nadal umiarkowanie.

W ciągu dnia na wschodzie, zachodzie i w centrum sucho i sporo słońca od rana do wieczora.

Na południu wieczorem znad Czech wkroczy strefa opadów ciągłych- o niej więcej napiszę w jutrzejszej prognozie, ponieważ dotyczyć będą te opady nocy z środy na czwartek. Do południa także sporo słońca.

Natomiast na północy swój wpływ zaznaczy niż, dzięki któremu będzie w wielu regionach przelotnie padał śnieg, grad do 1 cm, krupa śnieżna do 1 cm i deszcz. Najwięcej opadów od Darłowa po Lębork, Chojnice, Tczew, Olsztyn, Suwałki.

Temperatura w ciągu dnia podniesie się do 9 stopni na Kaszubach, 10-11 stopni na północy, 13-14 stopni na wschodzie, zachodzie i w centrum do 15-16 stopni od Wrocławia po Opole, Kraków, Zamość.

Łukasz Sieligowski