piątek, 30 lipca, 2021

W jaki sposób Gaz-System i ARiMR chcą docierać do rolników?

-REKLAMA-spot_img

Wczoraj (12 sierpnia br.), Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S,A., podpisali porozumienie dotyczące współpracy w zakresie informowania rolników i mieszkańców wsi o przedsięwzięciach inwestycyjno-eksploatacyjnych prowadzonych przez Gaz-System, a także o działaniach realizowanych w oparciu o dopłaty przyznawane przez Agencję.

Współpraca naszej firmy z Agencją pozwoli rozwijać dialog z rolnikami i mieszkańcami wsi. Polepszy się więc przepływ informacji, a także szybkość oraz jakość naszych usług – wyjaśnia Artur Zawartko, Wiceprezes Gaz – System.

Konsultacje społeczne i edukacja

Umowa zakłada realizację projektów edukacyjnych i informacyjnych skierowanych do rolników, a także innych klientów i współpracowników spółki Gaz-System. Ich głównym tematem będzie upowszechnianie szczegółowych informacji o inwestycjach wdrażanych na wsi. ARiMR wspierać też będzie organizację konsultacji społecznych w sprawie budowy instalacji gazowych. Szczególnie w tych gminach, gdzie prowadzone są inwestycje Gaz-Systemu.

Strategiczna dla bezpieczeństwa

Dodajmy, że Gaz – System zalicza się do grona spółek  strategicznych dla polskiej gospodarki i bezpieczeństwa energetycznego kraju. Głównym zadaniem firmy Gaz-System S.A. jest transport paliw gazowych siecią przesyłową na terenie całego kraju w celu ich dostarczenia do sieci dystrybucyjnych, a także do odbiorców końcowych podłączonych do systemu przesyłowego.

Umowę o współpracy między agencją a spółką podpisali: Tomasz Nowakowski, Prezes ARiMR oraz Artur Zawartko i Marcin Kapkowski, Wiceprezesi OGP Gaz-System S.A.


Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródła i foto: ARiMR, OGP Gaz-System S.A.


-REKLAMA-spot_img
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Podobne artykuły

Śledź nas

22,896FaniLubię
531ObserwującyObserwuj
7,980SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły