środa, 28 lipca, 2021

Od jutra zimne, jesienne noce

-REKLAMA-spot_img

Jesień wlała się dziś do Europy Środkowej, Północnej, Zachodniej i Południowej. Jutro zawita również na wschód naszego kontynentu.

Najbliższa noc sucha i pogodna na zachodzie kraju- tam też najzimniej bo około +6/+8 st. Na północy więcej chmur i na wybrzeżu przelotne opady deszczu- z naciskiem na pas od Darłowa po Hel. Tutaj nieznacznie cieplej do +10/+11 st. Dużo chmur i słabe opady deszczu w centrum kraju- cieplej +12/+13 st. Najcieplej z częstymi przelotnymi opadami deszczu na południu i wschodzie kraju +13/+15 st. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu.

Po zimnym poranku w ciągu dnia pojawi się duża różnica temperatury. Na Podkarpaciu, Roztoczu i w Małopolsce gdzie będzie dużo chmur i do godziny 12-16/00 jeszcze popada tylko +15 st. W Bieszczadach i na Podhalu jutro maksymalnie +11/+13 st. Trochę cieplej bo +17/+19 st., na północy kraju ( od Podlasia po Kaszuby) ale możliwe będą tutaj przelotne opady deszczu. Bardziej znaczące wieczorem w pasie od Darłowa po Hel- do 10-30 mm ( pojawi się efekt morza).

W centrum sucho ale sporo chmur. Słońce na dobre zawita tutaj dopiero późnym popołudniem. Temperatura podskoczy tutaj do +20/+21 st. Najcieplej i najsłoneczniej od Kujaw po Wielkopolskę, Dolny Śląsk i Ziemię Lubuską +22/+23 st.

Wiatr w całym kraju umiarkowany, pod koniec dnia słaby lub bezwietrznie. Kolejna noc przyniesie lokalnie spadki temperatury do +4/+6 st.

 

Tekst przygotował Łukasz Sieligowski

Źródło skyday- zachmurzenie

 

 

Mapa opadów za wczorajszą dobę- źródło: pogodynka.pl

-REKLAMA-spot_img
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

22,896FaniLubię
530ObserwującyObserwuj
7,970SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły