środa, 28 lipca, 2021

Najbliższa doba przyniesie mróz i w wielu regionach białe krajobrazy [POGODA]

-REKLAMA-spot_img

Przelotne opady śniegu występować mają przez całą noc na północy Polski- szczególnie dużo opadów do 1-4 cm w rejonie Łeby, Wejherowa, a także popada na południu kraju- głównie regiony podgórskie do 1-2 cm. Na pozostałym obszarze sucho i jeśli poprószy to niezauważalnie. Temperatura spadnie o poranku do -8/-5 stopni miejscami między Łodzią, Piotrkowem, Kielcami a Kozienicami do -5/-3 stopni na pozostałym obszarze Polski. Nieco cieplej na wybrzeżu do -2 stopni oraz na wschodzie Podkarpacia.

W ciągu dnia z północy przez płynął będzie po niebie front z opadami śniegu do 1-3 cm. Będzie on bardzo wąski- padać ma maksymalnie 10-30 minut. Do południa sięgnie centrum kraju, zaś do wieczora dotrze na południe Polski. Przed i za frontem występować mają przelotne opady śniegu. Zimno. Między opadami od -1 stopnia na Kaszubach do 0 stopni od Ostrołęki po Suwałki do 1-3 stopni na pozostałym obszarze. Podczas opadów spadek temperatury do -2/0 stopni.

Wiatr na południu powieje słabo z północy- do 25 km/h. W centrum, na wschodzie i zachodzie umiarkowanie do 35 km/h z północy, zaś na północy do 55-65 km/h z północy.

Z całą pewnością można już napisać, że w okresie między 23 marca a 1 kwietnia czeka nas pogoda z bezchmurnym niebem i niską wilgotnością powietrza. Warto w okolicy 22-25 marca dokończyć siew zbóż jarych. W końcowej fazie wyżej wymienionego terminu na polach będzie się już mocno kurzyć.

-REKLAMA-spot_img

Napisz komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Podobne artykuły

Śledź nas

22,896FaniLubię
530ObserwującyObserwuj
7,970SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły