środa, 28 lipca, 2021

Finisz konsultacji strategii WPR

-REKLAMA-spot_img

Jeszcze tylko do jutra, 15 lutego br. zgłaszać można uwagi do polskiego Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej. Ze względu na to, że krajowe Plany Strategiczne państw członkowskich UE będą podstawą ustalania założeń unijnej WPR, a co się z tym wiąże unijnych dofinansowań do rolnictwa, warto zapoznać się z tym dokumentem i podzielić uwagami. 

Jak wziąć udział?

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że  propozycje rozwiązań przedstawione w projekcie Planu Strategicznego dla WPR w obecnym kształcie powstały podczas prac zespołów skupiających środowiska eksperckie, zaangażowane do oceny stanu oraz zidentyfikowania potrzeb rolnictwa i wypracowania sposobu ich realizacji.

Natomiast uwagi zgłoszone przez rolników i producentów rolno-spożywczych pomogą w wypracowaniu rozwiązań, mogących być szansą dla Polski w kształtowaniu przyszłych instrumentów interwencji, w tym finansowych. 

Zainteresowani udziałem w konsultacjach mają możliwość zapoznania się z projektem PS dla WPR i zgłoszenia swojego stanowiska poprzez specjalny formularz. Dokumenty dostępne są na stronie MRiRW pod linkiem: www.gov.pl/web/wprpo2020/konsultacje-spoleczne-planu-strategicznego-dla-wpr.

Źródło: MRiRW
Foto: Pixabay

-REKLAMA-spot_img
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Podobne artykuły

Śledź nas

22,896FaniLubię
530ObserwującyObserwuj
7,970SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły