piątek, 31 maja, 2024
spot_imgspot_img

Za kilka dni czeka nas duża odwilż [POGODA]

spot_img

Pomorze Zachodnie, Ziemia Lubuska, Dolny  Śląsk- w nocy sporo pogodnego nieba. Temperatura nad ranem spadnie do -13/-8 stopni Celsjusza. W ciągu dnia notować mamy ciągły wzrost i najcieplej będzie dopiero około godziny 21:00- o ile w południe jeszcze około -5/-3 stopni, to późnym wieczorem już około -2/-1 stopnia Celsjusza, a wzdłuż Odry około 0 stopnia- tutaj wieczorem popada śnieg przechodzący w mżawkę. Na zachodzie spadnie śnieg późnym popołudniem. Do południa jeszcze sporo słońca.

Kujawy, Warmia, Mazury, Podlasie, północ, wschód, północny zachód Mazowsza, północ Lubelskiego- tu nad ranem możemy mieć najniższe temperatury na poziomie -22/-18 stopni. Lokalnie w obniżeniach terenu do -26/-23 stopni Celsjusza. Noc pogodna. W ciągu dnia również sporo słońca. Nadal bezwietrznie z temperaturą w południe na poziomie -13/-10 stopni Celsjusza. Nieco cieplejsze powietrze zacznie płynąć na Kujawy wieczorem i temperatura wzrośnie do -7 stopni.

Roztocze, południe Mazowsza, Łódzkie, Kieleckie- tutaj w nocy dominować mają chmury pod którymi będzie około -12/-10 stopni. Im bliżej rana tym więcej rozpogodzeń i temperatura spadnie miejscami do -17 stopni. W ciągu dnia słonecznie i bezwietrznie. Temperatura zatrzyma się na -10 stopniach.

Małopolska, Podkarpacie, Górny Śląsk, Opolszczyzna, Wielkopolska, Pomorze Gdańskie- w nocy sporo przejaśnień. Temperatura spadnie do -16/-12 stopni. Lokalnie w obniżeniach terenu do -19 stopni. Pod górami do -24 stopni, zaś w górach do -33 stopni. W ciągu dnia słonecznie i dopiero wieczorem na Opolszczyźnie i w Wielkopolsce niebo się zachmurzy i zacznie padać śnieg.

Z poniedziałku na wtorek przez Polskę przejdzie front z opadami śniegu do 2-4 cm. Słabiej do 1-2 cm popada na Podlasiu, Warmii i Mazurach. Do wtorkowego południa padać ma jeszcze na wschodzie kraju. Na zachodzie w dzień pojawi się odwilż. W centrum, na północy około 0 stopni, zaś na wschodzie lekki minus do -3/-1 stopnia.

Kolejny front z deszczem na zachodzie pojawi się we wtorek po południu. Front zmierzając wieczorem na wschód zamieni deszcz w śnieg w centrum kraju. Od Kaszub po centrum i wschód kraju może spaść do 2-7 cm mokrego śniegu przy temperaturze około 0 stopni Celsjusza.

W kolejnych dniach zaznaczy się solidna odwilż. Na południu kraju do nawet 7-9 stopni, zaś w podmuchach halnego w rejonie Nowego Sącza, Krakowa do nawet pond 10 stopni. 

Odwilż potrzyma do niedzieli w całym kraju.

Co do śniegu to ten powinien stopnieć do piątku już w całym kraju. Najszybciej bo do czwartku rana po śniegu nie będzie już śladu na zachodzie kraju.

Dobra wiadomość jest taka, że między środą a piątkiem przeważnie sucho z przejaśnieniami. Uchroni nas to przed pojawieniem się rozlewisk na polach. Front z opadami może nadejść dopiero koło weekendu.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x