sobota, 13 lipca, 2024
spot_img

XXVIII Żuławskie Targi Rolne. Co czeka na nas na stoiskach?

spot_img

Już za chwilę odbędą się XXVIII Żuławskie Targi Rolne. To niezwykła okazja dla rolników, mieszkańców miast i obszarów wiejskich do spotkań i wymiany doświadczeń. Czym zaskoczą nas stoiska podczas tych targów? Sprawdźmy!

XXVIII Żuławskie Targi Rolne – bogata gama stoisk

Co czeka odwiedzających na tych niezwykłych targach? Przede wszystkim bogata gama stoisk, które zachęcają do odkrywania różnorodności sektora rolniczego. Wśród nich można znaleźć:

 1. Maszyny, urządzenia i narzędzia rolnicze, które zapewniają skuteczność i wydajność w pracy na roli.
 2. Środki do produkcji, takie jak nawozy, nasiona, środki ochrony roślin, które stanowią niezbędne elementy dla rozwoju plonów.
 3. Budownictwo i wyposażenie budynków inwentarskich, które oferują innowacyjne rozwiązania w zakresie komfortu i bezpieczeństwa dla zwierząt gospodarskich.
 4. Ogrodnictwo i szkółkarstwo, gdzie można zapoznać się z imponującą ofertą odmian.
 5. Ekologia i ochrona środowiska, które przedstawiają inicjatywy mające na celu zrównoważony rozwój i ochronę przyrody.
 6. Informacja i usługi, gdzie można spotkać banki, agencje, samorządy, prasę i wiele innych, które oferują wsparcie i informacje związane z rolnictwem.
 7. Rzemiosło, które prezentuje piękno tradycyjnych wyrobów, takich jak meble i ozdoby ogrodowe, wytworzone z pasją i umiejętnością.
 8. Samochody osobowe i dostawcze, które stanowią nieodłączny element codzienności rolnika, zapewniając mu mobilność i wygodę w codziennych zadaniach.
 9. Przetwórstwo spożywcze, gdzie można delektować się regionalnymi specjałami, wytwarzanymi tradycyjnie – wędlinami, serami, miodami, ziołami, nalewkami i wieloma innymi smakołykami.

Na XXVIII Żuławskich Targach Rolnych nie zabraknie konkursów, wystaw i rozrywki

Jednak Żuławskie Targi Rolne to nie tylko miejsce stoisk. To również wydarzenia towarzyszące, które wzbogacają całe doświadczenie. Targom będą towarzyszyć:

 • Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Sztumskich, który przenosi nas w świat siły tych majestatycznych zwierząt (wystawa specjalistyczna).
 • Konkurs młodego hodowcy koni oraz cieląt, który ukazuje młode talenty i pasję związane z hodowlą.
 • Pokaz zwierząt użytkowych i ozdobnych, gdzie można podziwiać różnorodność i piękno rasowych królików.
 • Prezentacja rękodzieła i sztuki ludowej, która ożywia tradycje i historię regionu.
 • Występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Lidzbark pod batutą utalentowanego kapelmistrza Grzegorza Orłowskiego (sobota 13:00-14:00), który dodaje nuty radości i entuzjazmu do atmosfery targów.
 • Wręczenie nagrody w konkursie „Bezpieczne gospodarstwo rolne” (sobota 12:30-13:00), które podkreśla znaczenie bezpieczeństwa i dbałości o dobrostan zwierząt oraz rolników.
 • Msza Święta w kościele pw. Matki Boskiej Królowej Polski (niedziela 8:00), która tworzy chwile refleksji i modlitwy wśród uczestników targów.

Żuławskie Targi Rolne odbędą się w dniach 17-18 czerwca 2023 r. na terenach Oddziału Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Starym Polu. Szczegółowe informacje jak dojechać znajdują się na stronie PODR.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x