środa, 17 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Wyższe ceny na rynku drobiarskim. W zestawieniu królują indyki

spot_img

Miniony tydzień przyniósł podwyżki w sektorze drobiarskim we wszystkich kategoriach. Największym wzrostem cieszą się hodowcy indyków, ich cena od kilu tygodni cały czas rośnie a to wynik mniejszej podaży żywca i coraz mniejszych zapasów w chłodniach. Ekperci są zdania, że braki tego mięsa na rynku będą odczuwalne przynajmniej do połowy lutego. Czy to oznacza, że ceny za indyki będą jeszcze wyższe? Czas pokaże.

Po ile brojler a po ile tuszka?

Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w minionym raporcie na rynku krajowym odnotowano wzrosty cen we wszystkich kategoriach.

źródło: ZSRiR

Według danych zebranych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wynika, że w dniach 17.01 – 24.01.2021r tuszki kurcząt patroszonych zbywano średnio po 5,58 zł/kg, o 1,1% drożej niż przed tygodniem. Cena tuszek indyków także była wyższa niż ostatnio i wyniosła 10,34 zł/kg. 

Cena za kilogram brojlera także utrzymała się na wyższym poziomie i wynosiła średnio ok. 3,31 zł/netto. Była to cena o 5 gr/kg wyższa niż w poprzednim notowaniu. 

Kaczki utrzymały podobny poziom cen co w zeszłym raporcie. W skupie za kilogram kaczki można było uzyskać ok. 4,37 zł/netto.

Ceny w skupie indyków cały czas rosną. Za indory dostawcy uzyskiwali przeciętnie 4,38 zł/kg a w przypadku indyczków cena spadła do poziomu 4,47 zł/kg, o 26 gr więcej w stosunku do zeszłego raportu.

źródło: gov.pl
kowr.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x