środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

Wykryto kolejne ognisko choroby

spot_img

We wtorek (8 grudnia 2020 r.), w godzinach popołudniowych Główny Lekarz Weterynarii na podstawie pozytywnych wyników badań przeprowadzanych w Laboratorium Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, potwierdził wystąpienie 38. w 2020 r. (szóstego w II półroczu br.), ogniska grypy ptaków HPAI. 

Ferma indyków z Sierakowie 

Ognisko zlokalizowano w gospodarstwie w miejscowości Sieraków w gminie Gostynin (powiat gostyniński, woj. mazowieckie). W fermie utrzymywano 34 272 indyków rzeźnych w wieku 11 tygodni. To drugie ognisko HPAI na obszarze województwa mazowieckiego w tym półroczu. Próbki do badań laboratoryjnych zostały pobrane po tym jak w poniedziałek, 7 grudnia br., hodowca powiadomił Inspekcję Weterynaryjną o zwiększonej śmiertelności stada. 
W gospodarstwie wdrożono już czynności wynikające z procedur dotyczących likwidacji choroby, określonych w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 18 grudnia 2007 r. w sprawie zwalczania grypy ptaków.

Źródło: GIW
Foto: Pixabay 

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x