poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Wsparcie COVID-19 dla rolników? Jest decyzja Ministra!

-REKLAMA-spot_img

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w sobotę, 28 sierpnia br., weszło w życie rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie pomocy dla rolników najbardziej dotkniętych kryzysem COVID-19. Wsparcie będzie realizowane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

Pomoc jeszcze w tym roku?

Przypomnijmy: tego rodzaju pomoc finansowa będzie jednorazowa i skierowana do rolników i hodowców z sektorów: bydła mięsnego, wieprzowiny, krów, drobiu, owiec i kóz oraz roślin ozdobnych w szklarniach lub tunelach foliowych ogrzewanych. Wysokość pomocy uzależniono od skali produkcji. Nadano jej formę ryczałtu o parametrach określnych w rozporządzeniu. Zapowiadany na jesień termin naboru wniosków zostanie niebawem ogłoszony przez prezesa ARiMR. Wsparcie ma trafić do uprawnionych odbiorców jeszcze w tym roku.
Więcej informacji na temat stawek i adresatów pomocy w tekście pt.: Podano szczegółowe stawki pomocy poszkodowanym przez COVID-19 (publ.: 16 lipca 2020 r.).

Źródło: MRiRW
Foto: Pixabay

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Śledź nas

24,041FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
16,800SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x