wtorek, 23 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Wizjonerski człowiek czynu. Zmarł Bernard Krone

spot_img

Wieloletni właściciel Grupy Krone, dr inż. Eh Bernard Krone zmarł 14 października 2022 r. w wieku 82 lat po krótkiej, ciężkiej chorobie w Spelle w Emsland – przekazała Grupa Krone w oficjalnym oświadczeniu.

Zmarł Bernard Krone
zdj:krone.group.com

Bernard Krone zmarł w wieku 82 lat. Kim był?

“Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 14. zmarł nasz wieloletni właściciel grupy KRONE, dr.-Eng. E.h. Bernard Krone. W październiku 2022 roku w wieku 82 lat zmarł po krótkiej ciężkiej chorobie w Emsland Spelle” – czytamy w oświadczeniu grupy.

Bernard Krone był uważany za wizjonera. Mówi się, że jego motto życiowe sięga do filozofa Dantego Alighieri: „Jeden czeka na zmianę czasów, drugi chwyta je energicznie i działa.” I działał. Kontynuował rozwój firmy i podjął przełomowe decyzje dotyczące dywersyfikacji firmy: Oprócz wejścia do sektora pojazdów użytkowych, stworzył m.in. technologię samojezdną w inżynierii rolniczej i specjalizował firmę Krone w technologii zbioru pasz. Przez wiele dziesięcioleci kształtował grupę firm, rozwijał produkty i wyznaczał kurs, zanim w 2010 roku oficjalnie wycofał się z działalności operacyjnej i przekazał stery swojemu synowi Bernardowi Krone.

Bernard Krone od najmłodszych lat interesował się inżynierią

Jego zaangażowanie wywarło wpływ daleko poza granice firmy. Całą swoją energię wkładał także w pracę różne stowarzyszenia. Jego osiągnięcia zostały wielokrotnie docenione. Uniwersytet Techniczny Carolo Wilhelmina Braunschweig przyznał mu tytuł doktora honoris causa. 

Bernard Krone od samego początku stał się firmą. Już jako dziecko często pozwalano mu chodzić do fabryki i do klientów. Jako 6-letni uczeń tłumaczył swojemu nauczycielowi, że w warsztacie może nauczyć się więcej niż w szkole. Oczywiście i tak tam kontynuował, po studiach odbył staż, a następnie w 1959 roku jako najmłodszy wówczas student rozpoczął naukę zawodu inżyniera mechanika w Kolonii. Trzy lata później pomyślnie ukończył studia i dołączył do firmy. Jego ojciec wysłał go następnie do Irlandii na studia za granicą. Chciał jak najwcześniej przygotować go do przejęcia firmy. W 1970 roku jego ojciec zmarł zaskakująco za młodo. Jako jedyny spadkobierca przejął sukcesję firmy produkującej maszyny rolnicze w Spelle.

Ojciec trójki i wielu dziadków był zaangażowany w życie prywatne jako zapalony myśliwy i rolnik w interesie przyrody w swoim rodzinnym regionie i poza nim. Aktywne uczestnictwo i promocja lokalnych klubów były oczywiście integralną częścią jego pracy.  

Jak czytamy na oficjalnej stronie na oficjalnej stronie grupy, rodzina, całe kierownictwo firmy jak i wszyscy pracownicy będą angażować się w jego niezwykłe dzieło życia przez kolejne pokolenia. 

Słowa wsparcia i pocieszenia, a także najszczersze kondolencje z powodu śmierci dr. inż. Bernarda Krone składa redakcja Agro Profil

źródło:krone-group.com/

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x