poniedziałek, 2 października, 2023

Wakacje 2022. Wracają turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

spot_imgspot_img

W tym roku startują po raz kolejny turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS. W 2022 turnus organizowany będzie dla dzieci z chorobami układu oddechowego w Centrum Rehabilitacji Rolników w Iwoniczu Zdroju, w terminie 14.07 – 03.08.2022.

Turnus rehabilitacyjny. Dla kogo? 

Z turnusów rehabilitacyjnych mogą korzystać dzieci w wieku szkolnym, urodzone pomiędzy 2007 a 2015 r. (7-15 lat), których przynajmniej jedno z rodziców podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników.  

W 2022 turnus organizowany będzie dla dzieci z chorobami układu oddechowego w Centrum Rehabilitacji Rolników w Iwoniczu Zdroju, w terminie 14.07 – 03.08.2022. Rodzice nie ponoszą kosztów pobytu i dowozu dziecka na turnus rehabilitacyjny. 

Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS zapewnia dzieciom całodzienne wyżywienie, całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską oraz indywidualny program rehabilitacyjny. Dzieci są pod opieką wychowawców, którzy organizują podopiecznym zajęcia sportowo-rekreacyjne oraz czas wolny od zajęć terapeutycznych.

Jak zgłosić dziecko na turnus? 

Wniosek o skierowanie  na rehabilitację leczniczą (druk dostępny w placówkach terenowych oraz na stronie internetowej KRUS http://www.krus.gov.pl ) należy złożyć w najbliższej jednostce KRUS, po uprzednim wypełnieniu przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalistę wraz z informacją o stanie zdrowia dziecka i oświadczeniami rodzica/opiekuna prawnego i formularzem RODO. Dziecko otrzymuje skierowanie na turnus po uprzedniej kwalifikacji przez lekarza regionalnego inspektora KRUS do odbycia rehabilitacji we wskazanym ośrodku i zatwierdzeniu przez Dyrektora Oddziału.

Dodatkowe informacje 

Wnioski należy składać do PT KRUS w Wyszkowie w  terminie do 27.05.2022 r. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 29 74316 12  lub w siedzibie PT KRUS  w Wyszkowie.

samorząd.gov.pl
zdj: pixabay

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x