sobota, 13 lipca, 2024
spot_img

W nocy przymrozki, niedziela z arktycznym powietrzem [POGODA]

spot_img

Jak widzimy na mapie nr 1 (zachmurzenia) z zachodu i północy Europy niebo przybiera błękitny kolor. Dziś o poranku w środkowej, nizinnej Szwecji pojawił się 8 stopniowy mróz.

Nocą gwieździste niebo zapanuje na Podlasiu, Mazowszu, Warmii, Kujawach, Kaszubach, Wielkopolsce, Pomorzu, Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku a także północy, zachodzie i wschodzie Łódzkiego. Tutaj w nocy przy gruncie pojawi się 1-2 stopniowy przymrozek. Natomiast od Sejn, Suwałk po Łomżę, Mławę, Brodnicę, Toruń, południowe Kaszuby, Piłę, Krzyż Wlkp., a także na pogórzu Sudeckim pojawi się mróz do -1/-3 stopni. Przy gruncie spadek temperatury do -5 stopni. Zimno z opadami śniegu na Podhalu. Śnieg będzie ciężki, padający przy temperaturze 0 stopni. Na pozostałym obszarze zobaczymy około +3/+6 stopni. Na krańcach południowych i południowo-wschodnich, a także na wybrzeżu pojawi się deszcz. W rejonie Lęborka, Słupska możliwa krupa śnieżna.

Przed nami niedziela z arktycznym powietrzem. Sporo chmur do południa na krańcach południowych, a także ponownie na wybrzeżu. Na pozostałym obszarze sporo chwil ze słońcem i bez opadów. Dopiero pod wieczór chmur przybędzie na północnym wschodzie.

Po mroźnym poranku na Podlasiu tylko +6/+7 stopni. Na pozostałym obszarze zobaczymy maksymalnie +8/+10 stopni. Nieco cieplej na zachodzie i południu kraju, do +11 stopni. Najzimniej jutro będzie na Podhalu, gdzie zobaczymy maksymalnie 0/+2 stopnie. Poniedziałkowy poranek na Podhalu przyniesie spadki temperatury do -6/-4 stopni na wysokości 2 metrów.

 

Tekst: Łukasz Sieligowski

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników