poniedziałek, 18 października, 2021
spot_img

W czwartek będzie cieplej, ale wietrznie [POGODA]

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Mroźny Jurgen odsuwa się na wschód, jednak nadal zaciągał będzie do Polski bardzo suche powietrze.

W nocy w całym kraju na niebie nie zobaczymy ani jednej chmurki. Brak chmur to recepta na spadki temperatury poniżej 0 stopni. Najchłodniej na wschodzie i w Małopolsce, gdzie miejscami zobaczymy jeszcze -6/-7 stopni. Na pozostałym obszarze już zdecydowanie cieplej -4/-1 stopień. Wiatr słaby.

W ciągu dnia delikatne zmiany. Na niebie w wielu regionach kraju pojawią się chmury pierzaste wysokie. Te chmury nigdy całkowicie nie przysłaniają słońca. Będzie ono zdecydowanie dominować nad chmurami. Nigdzie nie będzie padać.

W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 8 stopni na Suwalszczyźnie po 10-11 stopni od Szczecina po Kaszuby, Kujawy, Ziemię Łódzką i Mazowsze, aż po Lubelszczyznę. Na zachodzie kraju około 11-12 stopni. Najcieplej na południu- w Przemyślu, Sandomierzu czy Wieluniu i Kaliszu aż 13 stopni.

Niestety w całym kraju pojawi się silniejszy wiatr. Na północy powieje do 30 km/h, w centrum, na zachodzie i wschodzie do 50 km/h, na południu do 55-60 km/h. Na wyschniętych i obsianych polach wiatr wzniecać będzie zamiecie piaskowe.

Łukasz Sieligowski

 

pogoda

 

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

23,796FaniLubię
590ObserwującyObserwuj
8,750SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły