środa, 4 grudnia, 2024
spot_img

Trwają protesty rolników! Gdzie są blokady dróg? [ZDJĘCIA]

spot_img

Rolnicy wyjechali na ulice, blokując drogi w ponad 20 miejscowościach. Protestują przeciwko trudnej sytuacji w rolnictwie i domagają się zmian. Zobacz zdjęcia i nagrania z miejsc protestów!

Protest rolników 3 grudnia

Dzisiejszy protest rolników ma charakter ostrzegawczy, a jego skala obejmuje ponad 20 lokalizacji w całej Polsce. Szczegółową mapę blokad i miejsc protestów znajdziesz w przygotowanym artykule:

Strajk rolników już dziś! Sprawdź gdzie [MAPA PROTESTÓW 3 grudnia]

Gdzie są protesty rolników?

W Elblągu protest rolników rozpoczął się się o godz. 10. Uczestnicy protestu wjadą do miasta z Kazimierzowa ul. Nowodworską. Następnie przejadą mostem Unii Europejskiej, ul. Brzeską, Płk. Dąbka, 12 Lutego do skrzyżowania ulic: 12-Lutego – Grota Roweckiego – Armii Krajowej, gdzie nastąpi wygłoszenie postulatów i zakończenie protestu

Przewodniczący zgromadzenia protestujących w Elblągu rolników Damian Murawiec powiedział, że dzisiejszy protest należy traktować jako ostrzegawczy. „Jeśli rząd realnie nie będzie działał, by zablokować umowę Mercosur to się dogadają wszystkie związki i ugrupowania rolnicze i zrobimy potężny protest” – czytamy w poście zamieszconym przez Wielkopolską Izbę Rolniczą na facebooku.

W Tarnawatce strajk rolników rozpoczął się o godzinie 10:00. Około tej godziny nastąpi przejazd ciągników rolniczych przez miejscowość Tarnawatka Tartak. Z kolei około godziny 14:00 protestujący będą regularnie przechodzić przez przejście dla pieszych znajdujące się przy Urzędzie Gminy w Tarnawatce.

Protest rolników w Tarnogrodzie trwa od godziny 9:00. Na miejscu zgromadziło się niemal 100 uczestników. Akcja rozpoczęła się we wtorek, 3 grudnia, na drodze serwisowej w pobliżu stacji Orlen przy drodze wojewódzkiej 835. Jak informuje asp. Joanna Klimek z KPP w Biłgoraju, w strajku bierze udział 100 osób oraz 50 ciągników. Zgodnie z zapowiedziami, protestujący planują później przenieść się na targowisko miejskie w Tarnogrodzie.

Protest rolników w Kętrzynie odbędzie się w godzinach 10:00–13:00 przy ul. Zbożowej. Celem zgromadzenia jest wyrażenie sprzeciwu wobec „Zielonego Ładu” oraz umowy handlowej Unii Europejskiej z Mercosurem. W ramach protestu zaplanowano przejazd około 40 ciągników rolniczych ulicami: Mazowiecką, Pocztową, Traugutta, Daszyńskiego, Aleją Rotmistrza Pileckiego, Marii Curie Skłodowskiej, Szpitalną i Bałtycką (kilkukrotny przejazd).

Protest rolników w Egiertowie odbędzie się w godzinach 10:00–17:00 i przybierze formę blokady przejścia dla pieszych. Manifestacja, która jest częścią ogólnopolskiej akcji, będzie miała miejsce na trasie Kościerzyn–Żukowo (przejazd Kartuzy, Żukowo).

Protest rolników w Olecku odbędzie się w godzinach 10:00–22:00. Zaplanowano blokadę drogową ulic Olecko – Moja Przystań, która spowoduje utrudnienia w ruchu na trasie obejmującej następujące ulice: Plac Wolności, Armii Krajowej, Wojska Polskiego, Gołdapska, Armii Krajowej (w pobliżu Szpitala), Wojska Polskiego, Rondo J. Piłsudskiego, Wojska Polskiego, Aleja Zwycięstwa, Rondo Zesłańców Sybiru, Ełcka oraz Obwodnica Olecka.

Protest rolników w Białopolu rozpoczął się o godzinie 9:00. Zdjęcia z przebiegu strajku opublikował na platformie X dziennikarz Radio Zet, Mateusz Kasiak.

Strajk rolników w miejscowości Pradła potrwa od godz. 9:00 do 14:00. Uczestnicy protestu przyjadą ciągnikami, a na miejscu będą obecne flagi i transparenty.

Protest rolników w Lotyniu (przy DK11) oraz w Byszkach (na skrzyżowaniu DK11 i DK22) w powiecie złotowskim potrwa od godz. 10:00 do 15:00, a w protestach może wziąć udział do 100 rolników. Asp. Damian Pachuc ze złotowskiej policji poinformował, że zgodnie ze zgłoszeniem rolnicy będą blokować drogi co 10 minut, a w trakcie protestu planują rozdawać kierowcom ulotki oraz jabłka.

Dziś protesty rolników odbędą się także w następujących miejscowościach: Kłodawa, Pruszcz Gdański, Nagłowice, Włocławek, Kowal, Koszalin, Miedzichowo, Lipie Śląskie, Przeworsk.

Artykuł jest w trakcie aktualizacji.





spot_imgspot_img
Maria Chmal
Maria Chmal
Maria Chmal jest absolwentką ogrodnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym, specjalizującą się w content marketingu. Z pasją popularyzuje wiedzę na temat rolnictwa ekologicznego, ekonomii rynków oraz innowacji w produkcji żywności. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu narzędzi marketingowych, skutecznie zwiększa świadomość społeczną na temat znaczenia rolnictwa. Jej misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie zrównoważonego rolnictwa oraz wspieranie inicjatyw na rzecz zdrowego i ekologicznego stylu życia.

Napisz komentarz

1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x