czwartek, 30 listopada, 2023
spot_img

TRiLiada 2019

spot_img

TRiLiada odbyła się 29 maja w głównym budynku Instytutu Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wydarzenie to było okazją na wysłuchanie kilkunastu wykładów z zakresu szeroko rozumianej techniki rolniczej. Nie zabrakło cennych informacji o nowościach na rynku w zakresie ciągników czy maszyn towarzyszących. Uzupełnieniem wiedzy były informacje na temat rolnictwa 4.0 i rozwiązań pozwalających nie tylko na precyzyjne wykonie zabiegów agrotechnicznych, ale również ich archiwizację. Po wykładach był czas na prezentację maszyn. Potem nastąpiła rywalizacja o Puchar TRiLiady. W sumie udział brało 7 zespołów. Wśród nich znalazło się 6 zespołów, w skład których wchodzili studenci kierunków Ekoenergetyka, Inżynieria rolnicza, Informatyka stosowana oraz Rolnictwo. Natomiast jeden z zespołów stanowił reprezentację Technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki prowadzonego przez Zespół Szkół Przyrodniczych w Poznaniu działający w strukturze Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
W ramach rywalizacji drużyn rozegrano quiz, w którym pytania zadawali prelegenci oraz plenerowy konkurs zręcznościowy. W części zręcznościowej zawodnicy musieli się zmierzyć z takimi konkurencjami, jak: rozpoznawanie rozmiarów gwintów śrub oraz nawozów mineralnych. Jednak znacznie bardziej widowiskowo przebiegały konkurencje polegające na: wbijaniu na czas 15 centymetrowych gwoździ młotkiem o wadze 250 g. Nie zabrakło spaceru farmera z oponami od przyczepy. Finałową konkurencją było, jak co roku, przeciąganie ciągnika na czas.
Drużyny i publiczność z zadowoleniem przyjęły informację podaną przez Jury po rozegraniu wszystkich konkurencji, o tymże nie udało się wyłonić zwycięskiej drużyny, gdyż dwie najlepiej punktowane drużyny zdobyły po 94 punktów. Dzięki temu, możliwe było rozegranie dogrywki, którą tradycyjnie na TRiLiadzie jest przeciąganie liny.
Po zakończeniu tej widowiskowej konkurencji udało się ostatecznie wyłonić zwycięską drużynę, był nią zespół o nazwie „Galowie” zgłoszony przez studentów kierunku Rolnictwo (studia II stopnia). W skład tej drużyny wchodzili: Damian Komorowski (kapitan), Tomasz Janiak, Paweł Robak, Karol Krygier, Dariusz Olejnik, oraz zawodnicy rezerwowi: Marek Borowiak i Wojciech Nowiński. Drugie miejsce zajął zespół „Galanty” reprezentujący I stopień Inżynierii Rolniczej. Na trzeciej pozycji znalazła się drużyna „Akademik Team” (II stopień Inżynierii Rolniczej).
Ostatnią częścią konkursu była dekoracja zwycięskich drużyn. Zarówno wręczający nagrody, jak i sami zawodnicy zaskoczeni byli hojnością sponsorów, którzy oprócz wielu nagród rzeczowych ufundowali również prenumeraty czasopism rolniczych oraz roczne abonamenty na swoje usługi (SatAgro). KG

TriLiada TriLiada TriLiada 2019 TriLiada 2019 TriLiada 2019 TriLiada 2019 TriLiada 2019

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników