wtorek, 16 lipca, 2024
spot_img

UNIA z nową linią rozsiewaczy!

spot_img

Znany producent maszyn rolniczych Firma UNIA Sp. z o.o., wzbogaciła swoją ofertę o nową linię homologowanych rozsiewaczy przyczepianych serii RCW, RCW PLUS oraz RCW HELIX (z unijną homologacją – EU 167/2013).

Oszczędny i bardzo szeroki RCW

Seria rozsiewaczy przyczepianych RCW odznacza się zmienioną stylistyką, wzmocnioną konstrukcją ramy i  skrzynią nawozową zmodyfikowaną w taki sposób, aby materiał sprawniej osypywał się na przenośnik podłogowy.

Uniwersalny charakter tego rodzaju rozsiewaczy polega na możliwości wysiewu nawozów granulowanych oraz wapna, co przekłada się na realne oszczędności. Kolejną zaletą tych maszyn są imponujące szerokości robocze, sięgające nawet 36 metrów co sprawia, że rozsiewacze serii RCW są niezwykle wydajne. Natomiast wersje H są wyższe od standardowych o 25 cm. Dzięki temu ogranicza się straty podczas przejazdów w ścieżkach technologicznych. Dodajmy też, że wersje TD to rozsiewacze na tandemowym, resorowanym układzie zawieszenia, a największy model – RCW 130 TD, wyposażono w zawieszenie typu „Boogie” z tylną osią skrętną. Warto również wiedzieć, że doposażenie rozsiewaczy w system ISOBUS (czyli elektroniczny system umożliwiający transfer danych oraz współpracę pomiędzy ciągnikiem a maszynami), oraz funkcje zmiennego dawkowania, zapewniają najwyższą precyzję wysiewu i pozawalają aplikować nawóz w oparciu o mapy zasobności, co sprawia, że łan jest bardziej wyrównany, a każda roślina otrzymuje odpowiednią ilość nawozu.

RCW PLUS dla dużych gospodarstw

Rozsiewacze przyczepiane serii RCW PLUS wyprodukowano z myślą o dużych gospodarstwach rolnych, w których wydajność i efektywność są najważniejsze. Skrzynie nawozowe RCW PLUS mają pojemność od 10 000 do 12 000 litrów. Natomiast bogate wyposażenie standardowe sprawia, że nawet podstawowe wersje tych maszyn są proste i wygodne w obsłudze. Wersje H (analogicznie jak w modelach RCW), są wyższe od standardowych o 25 cm. Dodatkowo, w modelach serii RCW PLUS można opcjonalnie zamontować belkę do wysiewu nawozów pylistych o szerokości roboczej 9 metrów. Dzięki temu możliwe jest dokładne aplikowanie drobno zmielonego wapna. Dodajmy, że Firma UNIA jest jedynym w Polsce producentem oferującym tego rodzaju rozwiązanie. Standardowo też, rozsiewacze przyczepiane serii RCW PLUS wyposażono w sterownik Pilot Joy sprawdzony już w innych typach maszyn. A wyposażenie dodatkowe obejmuje również komputer Superior umożliwiający obsługę wszystkich funkcji hydraulicznych maszyn tej serii przy pomocy dotykowego ekranu. Dostępne są również pakiety ISOBUS firmy Trimble, dzięki którym maszyna osiąga maksymalną precyzję.

RCW HELIX do pylistych nawozów

Firma UNIA Sp. z o.o., zmodernizowała również rozsiewacz przeznaczony do wysiewu nawozów pylistych serii RCW HELIX. Nowy model o symbolu: RCW 150 HELIX charakteryzuje się jeszcze większą pojemnością skrzyni nawozowej, która wynosi15 000 litrów. Posiada również belkę  wysiewającą o szerokości 12 m, dwa przyłącza hydrantowe do szybkiego zapełniania skrzyni bezpośrednio z cysterny. Rozsiewacz przyczepiany RCW 150 HELIX posiada również  resorowane zawieszenie typu „Boogie” z tylną osią skrętną, co ułatwia manewrowanie maszyną na polu, a także w trakcie poruszania się po drogach publicznych. W standardowej formie, RCW 150 HELIX sterowany jest za pomocą komputera Superior. Opcjonalnie dostępne są również 3 warianty sterowania ISOBUS, co umożliwia aplikację w oparciu o mapy zasobności. 

Źródło i foto: materiały Firmy UNIA Sp. z o.o.

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x