środa, 24 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Trzy srebrne medale dla New Holland

spot_img

Marka New Holland Agriculture zdobyła trzy srebrne medale, przyznawane przez niezależne jury ekspertów organizacji DLG za innowacje, które poprawiają komfort pracy operatora, zwiększają wydajność i redukują koszty prowadzenia żniw i belowania.

Jesteśmy niezwykle dumni z nagród, które są świadectwem podejścia marki do innowacji, które w całości koncentruje się na dostarczaniu klientom praktycznych korzyści przy codziennej pracy z maszynami.  Sprzęt ten daje  niezrównany komfort, pozwala ograniczyć zmęczenie operatora i zwiększyć wydajność jego pracy, a także ogólną wydajność przy prowadzeniu gospodarstwa i jego rentowność – powiedział Carlo Lambro, Prezydent marki New Holland Agriculture.

Układ przeniesienia napędu do pras wielkogabarytowych o wysokim stopniu zgniotu 

Unikatowa koncepcja układu przeniesienia napędu obejmuje dwubiegową przekładnię typu Powershift, która pozwala płynnie uruchomić prasę i zapewnia 79-procentowy wzrost momentu obrotowego. Gdy WOM ciągnika osiągnie prędkość 850 obr/min, funkcja automatycznego startu włącza prasę i automatycznie przełącza się z 1. na 2. bieg, przyśpieszając koło zamachowe do jego maksymalnej prędkości wynoszącej 1450 obr/min, która należy do najwyższych w tej klasie. Pomaga ona WOM-owi ciągnika w uruchomieniu koła zamachowego, a jednocześnie chroni układ przeniesienia napędu ciągnika i prasy. Koło zamachowe o średnicy 1100 mm jest znacznie cięższe i większe niż w modelu BigBaler Plus i dostarcza 2,3 raza więcej energii, co przekłada się na komfortowy i efektywny proces belowania. Zintegrowany w skrzyni biegów, wielotarczowy hamulec z wewnętrznym układem chłodzenia wyhamowuje i zatrzymuje tłok, gdy osiągnie on swoją optymalną pozycję startową. Służy on także jako hamulec awaryjny i umożliwia zatrzymanie tłoka w ciągu 8 sekund. Wśród kolejnych zalet dla użytkowników należy wymienić tryb serwisowy o niższych obrotach układu przeniesienia napędu i zabezpieczenie przeciążeniowe.

System omłotu CX

Srebrny medal stanowi uznanie dla innowacji marki New Holland, które zostały wprowadzone, aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność czterobębnowego systemu omłotu w kombajnach CX z bębnem o średnicy 750 mm. Nowy, podzielony na segmenty bęben Ultra-FlowTM, o przestawionej konfiguracji cepów, zapewnia płynny przepływ masy żniwnej, co przekłada się na wyższą wydajność, redukuje zatory i poziom hałasu w kabinie, a tym samym zwiększa komfort pracy operatora. Podczas procesu omłotu zużywa on o 16% mniej mocy, co pozwala obniżyć zużycie paliwa i zwiększyć wydajność kombajnu nawet o 10%. Pokryte powłoką z poliuretanu płyty odrzutnika, pozwalają znacznie poprawić jakość ziarna i zredukować ilość jego uszkodzeń o nawet o 34% w porównaniu do standardowej konfiguracji. Z kabiny można teraz zdalnie i płynnie regulować odległość pomiędzy separatorem obrotowym a klepiskiem systemu Multi-Thresh™ w zakresie od 20 do 60 mm. Dzięki tej regulacji operator może utrzymać wydajność przez cały dzień i zwiększyć dzienną produktywność.

System sterowania – większa wydajność, o 12% niższe zużycie paliwa

Zastosowany w ciągnikach T7, nowy tryb pracy z prasą marki New Holland zapewnia płynną współpracę ciągnika i wielkogabarytowej prasy kostkującej, znacznie zmniejszając kołysanie wzdłużne kabiny i zmiany prędkości obrotowej silnika.  Ciągnik T7 rozpoznaje podłączenie prasy i włącza tryb pracy z prasą w układzie sterowania amortyzowaną osią przednią, zmieniając sztywność amortyzacji odpowiednio do stopnia ubijania materiału przez prasę. Pozwala to zredukować średnio o 15% ruchy kabiny, co przekłada się na wyższy komfort pracy i mniejsze zmęczenie operatora. Tryb pracy z prasą wpływa również na system regulacji prędkości obrotowej silnika i ogranicza zmiany prędkości podczas cyklu belowania o nawet 26%, dzięki czemu WOM równomierniej pracuje i rośnie wydajność. Pozwala to zwiększyć komfort operatora i wydajność oraz zmniejszyć zużycie paliwa w trakcie belowania o 12%.

Mat. prasowe New Holland

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników