czwartek, 22 lutego, 2024

New Holland wprowadza serię ładowarek teleskopowych TH z nową przekładnią

spot_img

New Holland wprowadza na rynek nową, obejmującą więcej modeli serię ładowarek teleskopowych TH z nową przekładnią

  • Większa gama modeli wychodzi naprzeciw wymogom różnych prac wykonywanych w gospodarstwie
  • Nowa przekładnia z elektronicznym układem modulacji zapewnia płynną zmianę biegów i kierunku jazdy

Poszerzona i ulepszona seria ładowarek

New Holland Agriculture poszerza i ulepsza swoją ofertę ładowarek teleskopowych o wysięgu od 6 do 9 metrów, wprowadzając przy tym nowe nazewnictwo i kolorystykę. Nowa nazwa składa się z liter TH (ang. „Telescopic Handler” – ładowarka teleskopowa) i numeru nawiązującego do głównych parametrów technicznych maszyny. Połączenie tych dwóch elementów umożliwia szybką i prostą identyfikację produktu, co wyróżnia maszyny marki New Holland. Nowa kolorystyka w żółtym kolorze jest odbiciem kolorystyki innych maszyn żniwnych marki New Holland, nawiązując tym samym do ich renomy, natomiast ciemny szary kolor dolnej części maszyny symbolizuje solidność i siłę. Zmodyfikowano również wnętrze, wprowadzając nowe wzornictwo fotela.

Poszerzona o większą ilość modeli i wersji, seria ładowarek teleskopowych TH została stworzona z myślą o potrzebach różnego rodzaju gospodarstw rolniczych i obejmuje modele od podstawowego oznaczonego literą S aż po wersję Elite, która jest idealną maszyną dla wielkoobszarowych hodowców bydła, firm świadczących usługi rolnicze oraz producentów biomasy – mówi Sean Lennon, dyrektor działu ciągników.

Trzy wersje: Classic, Plus i Elite

Seria TH obejmuje aktualnie 6 modeli w 14 różnych wersjach. W wersji podstawowej oznaczonej literą S dostępne są model TH6.32 i TH7.32. Silnik o mocy 98 kW zapewnia wyśmienitą wydajność, a prosta specyfikacja pozwala utrzymać w ryzach koszty inwestycji.

Wersja Classic, w której są oferowane modele z wysięgnikami o zasięgu 6, 7 oraz 9 metrów, jest świetnym rozwiązaniem dla mniejszych hodowców bydła gdzie wybrane modele mogą być wykorzystane do typowych prac wykonywanych do tej pory ładowaczem czołowym na ciągniku. Ładowarki TH są wyposażone w blokadę mechanizmu różnicowego na osi tylnej, zwiększającą  trakcję w trudnych warunkach, pompę hydrauliczną o zmiennej objętości skokowej i dwukierunkowy wentylator chłodzący.

Wersja Plus została opracowana specjalnie z myślą o hodowcach bydła i gospodarstwach mieszanych. Posiada ona szereg funkcji zwiększających komfort pracy takich jak min.  amortyzowany fotel, wysuwana kolumna kierownicy, system HVAC (ogrzewanie i klimatyzowanie  kabiny). Dodatkowo dostępne są hydrauliczne szybkozłącza pozwalające na  szybkie i wygodne podłączanie narzędzi oraz reflektory z tyłu kabiny zwiększające bezpieczeństwo pracy nocą.

Wersja Elite jest idealną maszyną dla wielkoobszarowych gospodarstw hodowlanych, firm świadczących usługi oraz producentów biomasy. Posiada ona silniejszy silnik o mocy 107 kW i szereg dodatkowych zaawansowanych funkcji takich jak zawór spustowy ciśnienia w układzie hydraulicznym, podgrzewany amortyzowany fotel z wybudowanym elementami obsługowymi oraz reflektory z tyłu kabiny i na wysięgniku, pozwalające pracować wydajnie również po zmierzchu.

Nowa przekładnia z elektronicznym układem modulacji zapewnia płynną zmianę biegów

W ładowarkach teleskopowych serii TH zastosowano nową przekładnią napędową z elektronicznym układem modulacji, zapewniającym płynniejszą zmianę biegów i kierunku jazdy. Zastosowana w modelach S i Classic przekładnia 4×3 ułatwia jazdę na 3. biegu po pochyłościach oraz wykonywanie prac przy kiszonce na 2. biegu. Zastosowana w modelach Plus i Elite przekładnia 6×3 posiada dwa tryby zmiany kierunku jazdy, co ułatwia pracę i zwiększa wydajność, oraz tryb automatyki drogowej. Modele Elite posiadają dodatkowy tryb automatyki zmiany biegów i kierunku jazdy, co jeszcze bardziej wpływa na wygodę i wydajność przy pracach wykonywanych na podwórzu.

źródło/fot. mat. prasowe NH

 

 

spot_img
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x