piątek, 31 maja, 2024
spot_imgspot_img

Moda na rozrzutniki o dużej ładowności

spot_img

Odwiedzając tegoroczną wystawę Agro Show dało się zauważyć, że zdecydowaną większość prezentowanych rozrzutników obornika stanowiły maszyny o dużej pojemności. Poniżej przyglądamy się bliżej kilku wybranym wariantom dostępnym obecnie na rynku. | Paweł Rychter

Alima Bis

Pod szyldem Alima Bis znajdziemy serię rozrzutników Evo Spreader, której największy przedstawiciel jest w stanie jednorazowo przewieźć ładunek o masie 16 t. Cechą charakterystyczną maszyny jest pojedyncza oś wyposażona w koła ciągnikowe z ogumieniem 580/70 R38 marki Alliance Farm Pro. Adapter wyposażono w 2 pionowe wały, których napęd realizowany jest poprzez przekładnię kątową renomowanej firmy Rogelberg.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Konkurs dla Partnerów KSOW

Wielozadaniowe rozrzutniki Evo Spreader

Po zdjęciu adaptera możemy używać go jako przyczepy objętościowej samowyładowczej, której tylną burtę stanowić będzie hydraulicznie otwierana zasuwa. Istnieje możliwość zamówienia rozrzutnika m.in. w wersji, w której skrzynia ładunkowa jest w całości ocynkowana. Za dopłatą dostępny jest system ważenia, sterowanie GPS, deflektory sterowane mechanicznie lub hydraulicznie, sterowanie za pomocą pilota oraz błotniki.
Alima_Bis_rozrzutnik

Brantner

Ciekawe rozwiązanie proponuje firma Brantner w postaci wielozadaniowej przyczepy z przesuwną ścianą Power Push Plus doposażonej w pionowy, 2-wałowy adapter. Największy wariant umożliwia jednorazowe przewożenie niespełna 25 t ładunku, a pojemność jej wynosi do 49 m3 w zależności od wysokości zastosowanych burt bocznych. Istnieje możliwość wyposażenia ich w hydraulicznie wysuwane i chowane elementy (od 50 lub 80 cm) ściany, co ułatwia załadunek. Niskie zapotrzebowanie na olej, wynoszące dla całego układu jedyne 27 l, jest dodatkowym atutem.

rozrzutnik_brantner

10 lat gwarancji na rozrzutniki Brantner

Znajdziemy tam podwozie tridem – gdzie dwie osie mogą być skrętne (przednia może być „wymuszona”) i jedna stała oś środkowa, opcjonalnie z podwoziem hydraulicznym. Talerze rozrzutnika o średnicy 1100 mm umożliwiają rozrzut na odległość 12 m lub więcej – w zależności od rodzaju materiału. Ważną zaletą wszystkich przyczep Brantner jest fakt, że ramy są wykonane z podwójnych „zamkniętych” profili „C” , gdzie kształt tej ramy zapewnia niespotykaną stabilność, przez co firma Brantner udziela na nie 10 letniej gwarancji. Wszystkie przyczepy lakierowane są w systemie ACC, a to oznacza najwyższą jakość i skuteczność antykorozyjną na poziomie aut ciężarowych, również w przestrzeniach zamkniętych.

Ciąg dalszy artykułu dotyczący rozrzutników marki CynkoMet, Joskin, Metal-Fach, Unia, Metaltech dostępny w magazynie Agro Profil listopad 2019 – ZAMÓW TUTAJ

Bernadetta Ryńska
Bernadetta Ryńska
Rolnik z pasji i wykształcenia, doświadczenie czerpie prowadząc rodzinne gospodarstwo. Zainteresowania: hodowla roślin, nasiennictwo, innowacje w rolnictwie.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników