Strażacy ze Strzyżowa w akcji – koń wpadł do betonowego zbiornika

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Niecodzienna interwencja strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Strzyżowie. We wtorek, wezwani zostali do nietypowego zdarzenia – koń wpadł do betonowego zbiornika i nie był w stanie samodzielnie się wydostać.

Zgłoszenie wpłynęło w godzinach popołudniowych. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy straży pożarnej. Po dotarciu na miejsce okazało się, że zwierzę znajduje się w głębokim, betonowym zbiorniku. Sytuacja wymagała szybkiej, ale jednocześnie bardzo ostrożnej interwencji – priorytetem było zapewnienie koniowi bezpieczeństwa podczas całej operacji.

Z pomocą sprzętu ratowniczego oraz przy zachowaniu szczególnej ostrożności udało się bezpiecznie wydobyć konia na powierzchnię. Zwierzę było wyczerpane, ale nie doznało poważniejszych obrażeń.

Dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu strażaków koń wrócił do właściciela cały i zdrowy.

fot. KP PSP Strzyżów

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x