Co znajdziesz w artykule?
Zrównoważone nawożenie mineralne podnosi odporność roślin na choroby i suszę. Trudno osiągnąć zadowalające plony o wysokiej jakości bez nawożenia siarką i magnezem. Nawóz mineralny MacroSpeed GREEN firmy Caldena to uniwersalne rozwiązanie na niedobory tych ważnych pierwiastków w glebie.
Siła magnezu i siarki
Siarka i magnez to pierwiastki często niedoceniane i pomijane przez plantatorów w nawożeniu doglebowym. Pełnią one niezwykle istotne funkcje w prawidłowym wzroście i rozwoju roślin. Odgrywają bardzo ważną rolę w procesie fotosyntezy i transporcie substancji odżywczych. Odpowiadają między innymi za właściwy wzrost systemu korzeniowego, pobieranie składników pokarmowych, takich jak fosfor czy azot, oraz wyraźnie zwiększają plonotwórczą efektywność nawożenia azotem. Niestety w większości polskich województw występuje od 20 do 40% gleb o naturalnie bardzo niskiej i niskiej zasobności w magnez. Przy założeniu niskiej sorpcyjności naszych gleb i ich kwaśnym odczynie nasuwa się konieczność stosowania skutecznych, wysoko rozpuszczalnych nawozów magnezowych, takich jak MacroSpeed GREEN .
Właściwy poziom pierwiastków glebie to podstawa
Z tego powodu polecamy zadbać o właściwy poziom obu pierwiastków w glebie. W tym celu polecamy zastosować sprawdzony i skuteczny nawóz doglebowy o wysokiej rozpuszczalności – MacroSpeed GREEN produkowany przez firmę Caldena. Ten wysoce uniwersalny nawóz nadaje się do nawożenia wszystkich upraw i różnych typów gleb w dowolnym terminie. Można go stosować zarówno przedsiewnie, jak i pogłównie w każdej fazie wegetacyjnej roślin.
Idealny na każde pole
Siarkowo-magnezowy nawóz MacroSpeed GREEN zawiera najwyższą koncentrację 100% rozpuszczalnego w wodzie magnezu i siarki (25% MgO oraz 50% SO3). Forma siarczanowa decyduje o jego wysokiej dostępności dla roślin, przekładając się na widoczną i plonotwórczą efektywność. Jego gęstość nasypowa wynosi 1280 kg/m3. Wyrównana granulacja (2-5 mm) gwarantuje precyzyjny wysiew i daleki zasięg rozrzutu granul nawet do 40 m, co spełnia oczekiwania rolników powiększających odległości między ścieżkami technologicznymi.
źródło: Ampol-Merol
fot. firmowe