środa, 24 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Seria pożarów stogów – celowe podpalenie?

spot_img

Cicha Góra, Nowe Jastrzębsko i Stefanowice to trzy miejscowości, w których w ostatnich dniach płonęły stogi. Do tego rodzaju zdarzeń doszło na początku tygodnia..

W Cichej Górze okazało się, że ogniem objęte są już dwa stogi, a zagrożony jest trzeci. Opanowanie i ugaszenie pożaru wymagało skierowania dodatkowych sił i środków, czyli kolejnych zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z Bukowca i Borui Kościelnej, a także z Jastrzębska Starego. Ponadto, do zabezpieczenia rejonu pożaru wydelegowano strażaków z OSP Bolewice. Na miejscu pojawili się również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Oficjalne przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.

Także w nocy z niedzieli na poniedziałek 25 listopada br., po godzinie 1.00 strażacy z Nowego Tomyśla i Chrośnicy gasili pożar stogu słomy w miejscowości Nowe Jastrzębsko. Kolejny pożar stogu odnotowano we wtorek rano, około godz. 7.00 w odległej o 7 kilometrów od Nowego Jastrzębska miejscowości Stefanowice. We wszystkich powyższych przypadkach zachodzić może podejrzenie celowego zaprószenia ognia. Wyjaśnianie spraw jeszcze trwa.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło/fot.: wolsztyn112

 

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników