środa, 17 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Rynek drobiu wstaje z kolan. Jak zmieniły się ceny w ciągu tygodnia?

spot_img

Kolejny emocjonujący tydzień za nami. Rekordowe ceny zbóż i pasz podnoszą koszty produkcji żywca a efekty tego widzimy w skupach,  gdzie ceny zdecydowanie pną się w górę. Dodatkowo cały czas mamy do czynienia z niską podażą żywca co podsyca wysokie stawki. Na szczególną uwagę zasługuje sektor indyczy, który od rekordowo niskich poziomów na przełomie listopada i grudnia obecnie pnie się na wyżyny. 

Po ile brojler, a po ile tuszka?

Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w minionym raporcie na rynku krajowym odnotowano rozbieżne kierunki cen.

źródło: ZSRiR

Według danych zebranych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wynika, że w dniach 14.01 – 21.02.2021 rtuszki kurcząt patroszonych zbywano średnio po 6,01 zł/kg, o 1,8% więcej niż przed tygodniem. Cena tuszek indyków była również wyższa niż ostatnio i wyniosła 9,97 zł/kg. 

Cena za kilogram brojlera kolejny raz wzrosła i wynosiła średnio ok. 3,48 zł/netto. Była to cena o 3 gr/kg wyższa niż w poprzednim notowaniu. 

Również kaczki notowały podwyżkę. W skupie za kilogram kaczki można było uzyskać ok. 4,53 zł/netto.

Ceny w skupie indyków nieustannie rosną. Za indory dostawcy uzyskiwali przeciętnie 5,51 zł/kg a w przypadku indyczków cena wzrosła do poziomu 5,50 zł/kg, o 10 gr więcej w stosunku do zeszłego raportu.

źródło: gov.pl
kowr.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x