czwartek, 22 lutego, 2024

Rozbity ciągnik i alkohol we krwi!

spot_img

Do bardzo niebezpiecznego wypadku drogowego z udziałem rolniczego ciągnika i samochodu ciężarowego doszło wczoraj (28 lipca br.), rano w miejscowości Plewica (powiat wyszkowski, województwo mazowieckie).
Jak wstępnie ustalili policjanci ruchu drogowego, kierujący ciągnikiem 61-letni mieszkaniec Bielina, doprowadził do zderzenia z ciężarówką. Kierowca ciężarówki, usiłując uniknąć zderzenia uderzył w ogrodzenie pobliskiej posesji. Natomiast ciągnik uległ całkowitemu zniszczeniu.

2 promile i orzeczenie

U kierującego traktorem 61-latka wykryto 2 promile alkoholu. Ponadto, mężczyzna jechał ciągnikiem mimo orzeczonego już wcześniej sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kierujący ciągnikiem uczestnik wypadku trafił do szpitala lecz jeszcze tego samego dnia opuścił medyczną placówkę. Mężczyzna odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i zlekceważenie wyroku sądu. Grozi za to kara nawet 5 lat więzienia. Mężczyzna musi się też  liczyć z dotkliwą karą finansową i dalszym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.


Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło i foto: Mazowiecka Policja

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników