środa, 24 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Przed nami powolne zmiany [POGODA]

spot_img

Przed nami powolna zmiana pogody.

Deszczowy front w nocy cofnie się za wschodnią linię Wisły- i popada przede wszystkim w pasie od Podkarpacia, Roztocza po wschodnie Mazowsze i Mazury. Na pozostałym obszarze raczej sucho- miejscami pokropi jeszcze na południu i w centrum. Temperatura wyniesie od 13-14 stopni na zachodzie kraju, 14-16 stopni od Kaszub po centrum. Najcieplej 17-18 stopni na krańcach wschodnich.

W ciągu dnia na wschód od Kętrzyna, Pułtuska, Warszawy, Radomia, Kielc, Tarnowa pojawi się sporo burz z intensywnymi opadami deszczu do nawet lokalnie 40 mm. Przelotnie popada także od Warmii po zachód Mazowsza i środkową Małopolskę- opady jednak będą najwyżej umiarkowane.

Opady pojawią się również po południu od Opolszczyzny, Dolnego Śląska po Wielkopolskę i Pomorze Środkowe i Wschodnie. Na krańcach zachodnich oraz w pasie od Gdańska po Łódź, Katowice szansa na opady jest znikoma. W wielu regionach centralnej Polski byłby to pierwszy od dawna w pełni suchy dzień.

Temperatura wyniesie od około 17-19 stopni od Roztocza po Lublin, Siedlce, Kętrzyn do 20 stopni na wschodzie, 21-23 stopni na południu, północy i w centrum. Najcieplej w ciągu dnia na zachodzie kraju do 23-25 stopni. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

Łukasz Sieligowski 

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników