wtorek, 16 lipca, 2024
spot_img

KOMUNIKAT NSZZ R.I SOLIDARNOŚĆ w sprawie Strajku Generalnego

spot_img

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność” (NSZZ RI „Solidarność”) ogłasza 30-dniowy strajk generalny rolników na terenie całego kraju. Strajk rozpocznie się 9 lutego 2024 roku o godzinie 10:00 i obejmie blokadę wszystkich przejść granicznych Polski z Ukrainą oraz blokady dróg i autostrad we wszystkich województwach.

Powody strajku

Polscy rolnicy czują, że nie mają już miejsca na negocjacje. Stanowisko Brukseli z ostatniego dnia stycznia 2024 roku jest dla całej społeczności rolniczej nie do przyjęcia. Dodatkowo, bierność władz Polski i deklaracje współpracy z Komisją Europejską oraz zapowiedzi respektowania wszystkich decyzji Komisji Europejskiej w sprawie importu płodów rolnych i artykułów spożywczych z Ukrainy nie pozostawiają innego wyboru, jak ogłosić strajk generalny.

Postulaty

Rolnicy nie zgadzają się na wdrażanie „Europejskiego Zielonego Ładu”, unijnej strategii „od pola do stołu” i Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej w proponowanym kształcie. Rząd Polski musi mieć jasny plan dla produkcji rolnej, opłacalności produkcji, odbudowy polskiego przetwórstwa i polskiego handlu. Polskie, rodzinne gospodarstwa rolne są podstawą bezpieczeństwa żywnościowego kraju. Zdrowa polska żywność, którą produkuje polski rolnik to podstawa do wyżywienia i zdrowia obywateli RP.

Apel do społeczności rolniczej

Prezydium NSZZ RI „Solidarność” apeluje o solidarność całej społeczności rolniczej. Wzywa swoich członków do wspólnego działania i wyrażenia sprzeciwu wobec obecnej sytuacji. Związek NSZZ RI „Solidarność” apeluje o jedność oraz podjęcie konstruktywnych działań dla dobra całej społeczności rolniczej.

Informacje dla obywateli

W związku z zapowiedzianymi protestami rolniczymi, NSZZ RI „Solidarność” informuje o czasowych blokadach dróg na terenie całego kraju od 9 lutego do 10 marca 2024 roku. Prosimy obywateli naszego kraju o wyrozumiałość i świadomość sytuacji, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy. Walczymy o nasze wspólne dobro, jakim jest uchronienie przed upadkiem i bankructwem polskich rodzinnych, niejednokrotnie wielopokoleniowych gospodarstw rolnych. W ramach możliwości, prosimy o unikanie podróży w każdorazowo wymienionych obszarach. NSZZ RI „Solidarność” apeluje o pokojową formę wyrażania niezadowolenia i współpracę ze związkowymi koordynatorami strajku jak i odpowiednimi służbami.”

Organizatorzy wszystkich strajków proszeni są o zgłoszenie ich do: chrolnikiem@gmail.com w celu oznaczenia na mapie: Protest rolników 09.02.2024 pisz na chrolnikiem@gmail.com – Moje Mapy Google

Koledzy rolnicy, łączmy się w działaniu.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

4.7 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Józef
Józef
5 miesięcy temu

Nie kombinować, tylko myśleć jak i co uprawiać, żeby zarabiać. Tylko sobie kosztów i strat zrobicie.

Zibi
Zibi
5 miesięcy temu

Czy to napewno prawda…..?…..polska tonie …europa tonie a bruksrla tsnczy za ukraińskie srebrniki

Slawek
Slawek
5 miesięcy temu

Rzecz w tym ze dziś żadna uprawa nie jest opłacalna, do tego prowadzi unijna polityka. Ewentualnie rolnik może sie przebranzowic i przestać siać, sadzić, hodowac, a obywatele zęby w ściany, bo nie będzie co do gara włożyć. Ewentualnie chlebus z ukrainskiego zboza technicznego, może świecić po nim będziecie to i na prądzie zaoszczędzenie.

Grzesiek
Grzesiek
5 miesięcy temu

A dlaczego nie było strajku jak rządził PIS? Wtedy zaczęły się kłopoty z importem z Ukrainy i trwały przez ostatnie lata rządów PIS-u . Dlaczego nie protestujecie przeciwko komisarzowi KE Wojciechowskiemu z PIS-u. Rząd który rządzi trochę ponad miesiąc Wam przeszkadza. Obłuda.

Jack
Jack
5 miesięcy temu

Przecież STRAJK już był – czemu to ma służyć – promocji nieudolnych działaczy Solidarności – acha wybory się zbliżają .

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

5
0
Would love your thoughts, please comment.x