piątek, 24 maja, 2024
spot_imgspot_img

Będą kolejne protesty AGRO-Unii

spot_img

– Czujemy się oszukani – powiedział dziś (30 sierpnia br.),Michał Kołodziejczak, Lider Ogólnopolskiego Ruchu Rolników AGRO-Unia. – Przyjechał do nas Poseł Antonii Macierewicz, przyjechał Poseł Telus. Prosili o tydzień, Obiecali, że wrócą do rolników z rozwiązaniami. Nie wrócili. Ale nie o to chodzi! Chodzi o to, że nieudolny Rząd Mateusza Morawieckiego nic nie robi! Problemy polskiej wsi narastają!ASF przetacza się przez kraj. Gospodarstwa upadają każdego dnia! W takiej skali i do tego stopnia uderza to w rolników, że odbierają sobie życie! Wdowy po rolnikach proszą by o tym mówić. Więc mówimy! Ten Rząd ma krew na rękach! Ja mogę zabrać Premiera Morawieckiego w te miejsca, do wdów i do pokrzywdzonych rodzin. Niech Premier zobaczy co się dzieje z polskim rolnictwem i z naszym krajem!

Rękoraj i Piotrków Trybunalski

Rolnicy zgłosili protesty na 48 godzin. Pierwszy protest rozpocznie się w środę, 4 sierpnia, o godzinie 8.00, rano w miejscowości Rękoraj pod Piotrkowem Trybunalskim, na Krajowej 12-tce. Jak zapowiada Michał Kołodziejczak będą to mniejsze utrudnienia niż dnia następnego. Na drugi dzień, jeśli Rząd nie podejmie rozmów z protestującymi, rolnicy zablokują strategiczne rondo pod Piotrkowem Trybunalskim na skrzyżowaniu miejscowej autostrady i drogi S8. 
Protesty to część szerszych działań AGRO-Unii mających zwrócić uwagę władz na problemy polskiego rolnictwa.

Źrodlo i foto: AGRO-Unia 

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x