Jesteś rolnikiem, który chce zdywersyfikować swój dochód i profil produkcji swojego gospodarstwa? Dołącz do programu EIT Food Grow, który pozwoli Ci zdobyć wiedzę, jak zyskownie uprawiać niszowe zboża, rośliny lecznicze oraz zioła w Polsce.
Zapraszamy Cię do udziału w warsztatach, które odbędą się w dniach 28-29 września 2020 on-line. TUTAJ
W trakcie warsztatu będziesz miał możliwość współpracy z zespołem, który będzie pracował nad szansą na rozwój nowego profilu działalności w twoim gospodarstwie. Zespół ten będzie prezentował wypracowany wraz z Tobą pomysł na biznes 21 listopada. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 EUR na wdrożenie pomysłu biznesowego w życie we współpracy z rolnikami uczestniczącymi w programie.
Co zyskasz, biorąc udział w warsztatach?
Udział w warsztatach EIT Food Grow da Ci dostęp do potencjalnych rynków dla Twoich upraw, dzięki temu, że partnerami programu są spółki spożywcze działające na rynku produktów zbożowych.
Będziesz mieć też możliwość nawiązania kontaktów i współpracy z innymi rolnikami o podobnych zainteresowaniach.
Dzięki seminariom poznasz najważniejsze aktualnie trendy i innowacje w sektorze spożywczym, takie jak: zboża niszowe, rośliny lecznicze i aromatyczne oraz ich technologiczne i rynkowe perspektywy.
Seminaria biznesowe zapewnią Ci najnowszą wiedzę z tematów takich jak monitorowanie upraw i cyfrowe wsparcie uprawy roślin oraz ewolucja modeli biznesowych dla rolnictwa na obszarach wiejskich.
Dodatkowo, wspomagając zespoły młodych ludzi w pracy nad dywersyfikacją profilu Twojego gospodarstwa, zwiększysz innowacyjność polskiego rolnictwa!
Zarejestruj się na warsztaty TUTAJ
Co to jest EIT Food?
EIT Food to część Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii – instytucji UE, której zadaniem jest stworzenie w Europie środowiska sprzyjającego innowacyjności i przedsiębiorczości i zmniejszenie innowacyjnego dystansu Europy względem najbardziej rozwiniętych krajów świata.
EIT Food tworzą uczelnie, jednostki naukowe i przedsiębiorstwa m.in.: Uniwersytet Cambridge, Uniwersytet Techniczny w Monachium, firmy Robert Bosch, Nestlé, PepsiCo, Siemens i Sodexo, a w Polsce m. in. koncern Maspex oraz Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie.