środa, 1 lutego, 2023
spot_imgspot_img

Prezes Mlekovity: od nas wszystkich zależy czy przetrwamy kryzys

-REKLAMA-spot_img

Polska to nasze wspólne dzieło

Jesteśmy aktualnie w bardzo ważnym momencie zarówno dla Polski, jak i całego świata. Mamy do czynienia z pandemią koronawirusa, która na obecnym etapie jest nieprzewidywalna i wzbudza niepokój w całym kraju, stawiając przed nami wszystkimi nowe wyzwania. Zamiast poświęcać czas i koncentrować się na indywidualnej strategii przetrwania, musimy mieć świadomość, że nasz kraj to nasze wspólne dzieło – mówi Dariusz Sapiński, prezes Mlekovity.

W znacznym stopniu, to od nas wszystkich zależy czy przetrwamy kryzys czy też niepodkreśla.

Grupa Mlekovita w 20 zakładach produkcyjnych codziennie przetwarza 8 mln l mleka od polskich rolników,  a naszych ponad 1000  produktów  kojarzone jest  z najwyższą jakością, zdrowiem i smakiem.

– Apeluję do  obywateli  naszego kraju  o zdrowy rozsądek przy zakupach – by utrzymać płynność finansową  Mlekovity i płace 30 tysięcy rolników i 5 tysięcy pracowników. Państwo polskie będzie żyło, gdy polska gospodarka będzie żyła, gdy będą działały firmy. Kupowanie polskich produktów to najprostszy sposób na przetrwanie  polskiej gospodarki,  w dobie globalnego kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa – mówi prezes Sapiński.

Zauważa, że PKB rośnie, gdy więcej wytwarzamy, a jeśli więcej wytwarzamy, to osiągamy korzyści z tytułu efektu skali, m.in.  przybywa szans na  miejsca pracy oraz  szans na przetrwanie firm współpracujących w zakresie techniki, technologii czy logistyki.

– W ten prosty sposób możemy najlepiej wspomóc  siebie nawzajem – to wsparcie dla polskich rolników i przedsiębiorców, to praca dla nas i dla naszych bliskich. Dzisiaj to od nas  zależy przyszłość naszego kraju, dobro Polski i Polaków jest dla nas najważniejsze. Potrzebna jest nasza solidarność, i wówczas pokonamy ten kryzys – mówi Dariusz Sapiński.

Źródło: portalspozywczy.pl

Mleczarnie pracują normalnie, ale mają obawy

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

spot_img

Śledź nas

24,041FaniLubię
9,709ObserwującyObserwuj
16,900SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników