środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Pożar zakładów mięsnych ZM Biernacki. Straty nawet do 10 mln złotych!

spot_img

We wczesnych godzinach porannych 27 grudnia dyspozytor straży pożarnej w Jarocinie otrzymał zgłoszenie o wybuchu pożaru na terenie Zakładów Przetwórstwa Mięsnego Biernacki w miejscowości Golina.

Pożar hali w zakładach mięsnych w Golinie

Informacja o pożarze na terenie hali produkcyjnej zakładów mięsnych w Golinie dotarła do jarocińskich strażaków o godz. 5:36 we wtorek, 27 grudnia. Z relacji świadków wynika, że ogień najprawdopodobniej pojawił się najpierw poza terenem hali, a później zajął budynki zakładów.

Strażacy ewakuowali 40 osób.

– Około godziny 8.00 pożar został zlokalizowany i przestał się rozprzestrzeniać, Trwają prace rozbiórkowe nadpalonej konstrukcji dachu, które trzeba usunąć i poszukać ewentualnie nowych zarzewi ognia – relacjonuje kpt. Mariusz Banaszak, oficer prasowy PSP w Jarocinie.

10 milionów złotych strat

Przy gaszeniu pożaru pracowało 14 zastępów straży pożarnej z OSP Potarzyca, 2 OSP Golina, 2 OSP Witaszyce, OSP Wilkowyja, OSP Cielcza, OSP Jarocin, OSP Żerków, 5 JRG Jarocin. Po godzinie 10:30 udało się opanować niebezpieczeństwo. Według wstępnych szacunków straty poniesione w wyniku pożaru sięgają nawet 10 milionów złotych. Prawdopodobnie przyczyną zapłonu było zwarcie instalacji elektrycznej.

– Spaleniu uległa hala przerobu mączki i serwerownia. Straty oszacowano na 10 milionów złotych, w tym 2 miliony budynki – wylicza bryg. Tomasz Krawczyk, komendant  Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

źródło: jarocińska.pl/Głos Wielkopolski

Bernadetta Ryńska
Bernadetta Ryńska
Rolnik z pasji i wykształcenia, doświadczenie czerpie prowadząc rodzinne gospodarstwo. Zainteresowania: hodowla roślin, nasiennictwo, innowacje w rolnictwie.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
1 rok temu

A te wstępne szacunki to kto oszacował? jakiś przypadkowy random czy kompetentna osoba która zna się na takich szacunkach/wycenach?

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x