piątek, 24 maja, 2024
spot_imgspot_img

Powodzie degradują uprawy pszenicy w Australii

spot_img

Powodzie i ulewne deszcze w kluczowych regionach australijskich obszarów uprawy pszenicy spowodowały straty jakościowe ziarna, które jeszcze kilka tygodni temu miały być doskonałej jakości plonami. Duże połacie pól uprawnych w australijskich stanach Nowej Południowej Walii, Queensland i Wiktorii zostały zalane wodami powodziowymi, niszczącymi pszenicę i inne uprawy.

Źródło: theguardian.com

Podczas gdy Australia wciąż ma szanse na drugi w historii wynik zbiorów pszenicy, to około połowa upraw (ok. 8 mln ton) na jej wschodnim pasie zbożowym prawdopodobnie zostanie zdegradowana do paszy dla zwierząt, chociaż zakres szkód będzie znany dopiero po ustąpieniu wód. Powodzie nadeszły w najgorszym momencie, gdy pszenica była już gotowa do żniw.

Warto wspomnieć, że Australia zajęła w minionym sezonie trzecie miejsce w gronie światowych eksporterów pszenicy, po Rosji i Unii Europejskiej.

Produkcja pszenicy w Australii według USDA (mln ton):

Andrzej Bąk
Źródło i Foto: theguardian.com, USDA

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x