piątek, 29 września, 2023

Pokazowy zbiór jęczmienia ozimego kombajnem CLAAS LEXION 6800

spot_imgspot_img

Dnia 14 lipca 2020 pod szyldem Agro-Land Marek Różniak i Mzuri-Agro zorganizowano pokazowy zbiór jęczmienia ozimego na jednym z firmowych pól w Rajgrodzie w pow. nakielskim.
Gwiazdą dnia był kombajn najnowszej generacji CLAAS LEXION 6800, o którym opowiadał Andrzej Kulczyński, product manager ds. kombajnów CLAAS Polska.

Maszyna ta jest najnowocześniejszym i jedynym dostępnym na rynku kombajnem łączącym w sobie systemem młócący APS SYNFLOW z bębnem separującym oraz systemem oddzielania wytrzasaczowym.

Prezentowana maszyna wyposażona była w system CEMOS AUTOMATIC zapewniająca w pełni automatyczny i inteligentny zbiór.

Dyrektor Handlowy Agro-Landu, Łukasz Lewandowski, mówił z kolei o uprawie pasowej jęczmienia ozimego w technologii Mzuri Pro-Til.

Od lat w gospodarstwie właściciela firmy jest on uprawiany w technologii strip-till. Po za korzyściami z oszczędności wody, czasu i pieniędzy, uprawa ta przyniosła za sobą zadowalający plon. W czasie kiedy kombajny zbierały jęczmień, agregat – brona palcowa Mzuri Rezult wykonywał pierwszy zabieg na ściernisku.

Zabieg ten ułatwia postępowanie ze słomą i resztkami pożniwnymi, przyspieszając ich rozkład.

Dodatkowo brona REZULT jest idealnym narzędziem kontroli zachwaszczenia.

spot_img
Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników