sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Wreszcie mocniej popada, ale tylko na wschodzie kraju [POGODA]

spot_img

Przed nami ochłodzenie, które na wschodzie kraju przyniesie nawet -10 stopni jak i ocieplenie, które w niedzielę na zachodzie kraju przyniesie nawet 11 stopni powyżej zera. Dużej dynamice temperatur towarzyszyć ma na ogół bezchmurne niebo.

W nocy z wtorku na środę pochmurno ma być na wschodzie kraju i w pasie od Terespola po Lublin, Chełm, Roztocze, wschód i południe Podkarpacia sypnie śniegiem. Nad ranem popada także miejscami od Podlasia po wschodnie Mazowsze, Świętokrzyskie i Małopolskę. Zachód, północ i środkowy wschód bez szans na opady. Temperatura w nocy spadnie do -4/-2 stopni na zachodzie, północy i na środkowym zachodzie do -1/0 stopnia na południu i wschodzie kraju. Najcieplej bo powyżej zera przez całą noc w pasie od Kielc po Radom, Sandomierz, Puławy, Warszawę, Mławę, Olsztyn- tu 1-2 stopnie na plusie.

W ciągu dnia na wschodzie temperatura przekroczy 0 stopni, ale będzie to bardzo słaba odwilż i opady śniegu przejdą miejscami w mżawkę, lub opad zaniknie. Na zachodzie i północy słonecznie i sucho. W centrum sucho, ale zachmurzenie ma wzrastać do dużego i całkowitego w godzinach popołudniowych.

Napisz komentarz

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x