środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

We wtorek wysyp trąb wodnych na wybrzeżu Morza Bałtyckiego [POGODA]

spot_img

Zaczyna do nas płynąć bardzo zimne powietrze z dalekiej północy. Napływ zimnego powietrza nad ciepłe wody Bałtyku wytworzy chmury, które jedna za drugą będą atakować wybrzeże- zwłaszcza pas od Darlowa po Ustkę, Łebę.

W nocy silne opady do lokalnie 20-40 mm przejdą w pasie od Białegostoku, Hajnówki po Siedlce, Puławy, Sandomierz, Kraków. Popada miejscami w centrum i na wschodzie. Na pozostałym obszarze sucho i dopiero nad ranem na wybrzeżu pojawią się chmury z przelotnym deszczem. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu do 65 km/h.

W ciągu dnia jesień w całym kraju. Do południa popada miejscami na wschodzie kraju- po południu już sucho, ale zimno- ledwie 16-18 stopni. W centrum i na południowym zachodzie powinno być sucho. Na wybrzeżu rozszaleje się wielka konwekcja. Przewidywany jest zmasiwany atak trąb wodnych nad naszym wybrzeżem- mozliwe, że jakaś trąba wejdzie wgłąb lądu między Rewalem, Darłowem a Ustką, Łebą. Chwilami padać ma bardzo intensywnie, a chmura z ulewami będzie przechodzić jedna po drugiej- możliwe burze. W opadach deszczu zaledwie 15 stopni i wiatr do 100 km/h z zachodu i północnego zachodu. Im bardziej wgłab lądu tym mniej opadów i cieplej. Wiatr do 55 km/h powieje w całym kraju.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
2 lat temu

Ok

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x