wtorek, 27 lutego, 2024

W przyszłym tygodniu nawet 14 stopni Celsjusza powyżej zera [POGODA]

spot_img

Do poniedziałkowego poranka w większości kraju występować ma lekka zima chociaż w wielu regionach zwłaszcza na zachodzie i w centrum kraju na kilka godzin dziennie w okolicach południa możemy odczuć delikatną odwilż.

Najbliższej nocy na termometrach od -8 stopni na Podlasiu, północy Mazowsza, południu Kujaw i północy Łódzkiego, wschodzie, południu Wielkopolski do -10 stopni na Dolnym Śląsku. W Kotlinie Kłodzkiej i Jeleniogórskiej o świcie około -15/-12 stopni. Nad resztą kraju cieplej- od -7 do -3 stopni- najcieplej na Podkarpaciu.

Śnieg popada na Podkarpaciu i w Małopolsce- do 5-10 cm. Poprószy na Roztoczu, Górach Świętokrzyskich, Lubelszczyźnie, Górnym Ślasku do 2-5 cm oraz do 1-3 cm na południu Mazowsza, Ziemi Łódzkiej i Opolszczyźnie. O świcie w wielu regionach niebo będzie pogodne. W piątek sporo słonecznych chwil zwłaszcza na południu kraju. Na północy miejscami popada przelotny śnieg ale tam najcieplej- w południe na północy kraju temperatura lekko przekroczy 0 stopni Celsjusza. Wiatr na zachodzie i północy silny. W centrum umiarkowany z zachodu.

Na południu powieje słabo z zachodu. Zmiany rozpoczną się w poniedziałek, kiedy na zachodzie pojawi się całodobowa odwilż, która obejmie całą Polskę we wtorek i w środę na termometrach zobaczymy już od +4 do +12 stopni. Ociepleniu towarzyszyć mają silne wiatry i częste opady deszczu.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x