czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

W poniedziałek z północy dotrze front chłodny [POGODA]

spot_img

Na wschodzie kraju od początku października nie spadła jeszcze ani jedna kropla deszczu. Zrobiło się bardzo sucho. Na szczęście na horyzoncie widać szanse na opady, co prawda nie duże, ale na posiane zboża może wystarczy.

Najbliższa noc z niedzieli na poniedziałek najzimniejsza będzie w pasie od Kaszub, Piły, Szczecinka po Warmię, Mazury, Suwalszczyznę i północne Mazowsze- tu na 2 metrach temperatura spadnie do nawet -4/-2 stopni. przy ziemi do -7 stopni. Na południu pojawi się więcej chmur i ranek może być cieplejszy niż miniony z temperaturą w okolicy 0 i lekkim mrozem przy ziemi. Na zachodzie, wschodzie i w centrum od -3 do -1 stopnia.

W dzień przybywać ma chmur, z których w południe pokropi miejscami na zachodzie i północy. Po południu pokropić może na Kujawach, Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku- na Pomorzu Zachodnim, Środkowym i Wschodnim przed wieczorem pojawi się konwekcja z przelotnymi opadami deszczu. Na wybrzeżu popada mocniej do 5-10 mm. W nocy opady ruszą w gląb kraju, ale będą przelotne- miejscami zboża podleje, gdzie indziej opad ominie i nie popada nic.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
2 lat temu

Ok

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x