wtorek, 23 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

W piątek aż 3 pory roku pojawią się nad Polską [POGODA]

spot_img

Po południu i wieczorem na Ziemi Lubuskiej, Wielkopolsce a w nocy także na południu kraju pojawią się wiosenne burze.

Prawdziwe zamieszanie w pogodzie nad Polską. W nocy na południu Podkarpacia, Małopolski, Górnego Śląska, Opolskiego i Dolnego Śląska w bardzo ciepłym powietrzu na poziomie 5-9 stopni. Lokalnie w rejonie wiatru halnego nawet 11-14 stopni. W pasie od Lublina po Łódź, Kalisz, Świebodzin około 0 stopni i miejscami opady śniegu. Mocniej sypnie od południowego Podlasia po północne Mazowsze, środkowe, północne Kujawy, północ Wielkopolski i południe Pomorza Zachodniego- tu nad ranem około -2/-1 stopnia zaś w okolicy Suwałk, Elbląga, Pucka nawet -6/-4 stopnie.

Przed południem na południu kraju silny wiatr halny w porywach do 75 km/h, w górach powyżej 100 km/h. W pasie od Podlasia po Kujawy, środkową Wielkopolskę wiatr słaby lub bezwietrznie. Nad resztą kraju wiatr umiarkowany- w centrum, na wschodzie i zachodzie z południa a na północy kraju z północnego wschodu i wschodu.

Na niebie również zawirowanie. Na Podlasiu ma sypać śnieg, który po południu na południe od Białegostoku przejdzie w mżawkę i deszcz. Na północy Mazowsza również do południa śnieg po czym po południu padać ma mżawka. Na Mazurach i Warmii śnieżyca. Na północy Kujaw śnieżnie. Na Pomorzu Gdańskim najbardziej padać ma na południu regionu i dopiero wieczorem również na północy i na Kaszubach. Na Pomorzu Zachodnim padać ma sam śnieg.

Deszcz ciągły do południa padać ma od Świebodzina po Poznań, Inowrocław, Warszawę, Brańsk. Po południu, wieczorem i w nocy od okolic Poznania po Zieloną Górę i na całym południu kraju możliwe będą burze. Wystąpią miejscami ale z pewnością się pojawią.

Na termometrach od -1 stopnia w Sejnach do nawet 18 stopni w rejonie Nowego Sącza, Jordanowa, Bielska, Przemyśla, Cieszyna i Raciborza.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x