piątek, 23 lutego, 2024

W nocy od -12 do -2 stopni Celsjusza [POGODA]

spot_img

Najbliższa noc pogodna będzie na północnym wschodzie i tu najzimniej. Od -12 do -10 stopni w miejscowościach z pokrywą śnieżną do -10/-8 stopni gdzie śniegu nie ma wcale bądź jest go do 1 centymetra. Sporo przejaśnień także na zachodzie i południowym zachodzie Polski. Tutaj od -9 stopni w Jeleniej Górze do -6/-4 stopni nad resztą obszaru. Od północy po centrum i wschód przewaga chmur. Przelotny śnieg popada w nocy od Lubelskiego zwłaszcza wschodu i północy województwa poprzez południe Podlasia, wschód, centrum i północ Mazowsza, Warmię, Żuławy i wybrzeże- przybędzie tu od 0,1 do 3 cm śniegu a na wybrzeżu do 5-8 cm śniegu w zależności w którą gminę trafią opady.

Poniedziałek słoneczny zapowiada się na zachodzie i południowym zachodzie ale po południu zacznie się chmurzyć na Dolnym Śląsku i wieczorem na Przedgórzu Sudeckim i w Kotlinie Kłodzkiej oraz wzdłuż Nysy zacznie sypać śnieg. Śnieg poprószy przelotnie od Lubelskiego po Mazowsze, Warmię a mocniej popada na wybrzeżu od Darłowa, Łeby po Władysławowo. W centrum dużo chmur i nieliczne przejaśnienia.

We wtorek sypać będzie na południu Polski- od Legnicy, Wrocławia po Opole, Częstochowę, Rzeszów aż po góry i tu może spaść od 5 do 15 cm śniegu. Z wtorku na środę poprószy na wschodzie kraju do 1-4 cm. Im bliżej Roztocza tym więcej. W środę niebo się wypogodzi. W regionach ze śniegiem na Dolnym Śląsku temperatura spadnie do -14/-8 stopni a na przedgórzu w Jeleniej Górze czy Jakuszycach do -17/-14 stopni. Środowy wieczór temperatury od -17 do -14 stopni przyniesie na Podhalu i w Bieszczadach. W regionach bez pokrywy śnieżnej na termometrach od -10 do -5 stopni. W ciągu dnia będzie bardzo dużo słońca. Słonecznie zacznie się też czwartek z mrozem do -15/-10 stopni na południu i -10/-5 w większości kraju. W ciągu dnia na północy zachmurzy się i być może- jeszcze nie pewne zacznie padać śnieg. W okolicach piątku w większości kraju odwilż. Początkowo możliwe marznące opady deszczu na zachodzie kraju. Na termometrach w tym dniu jeśli nic się nie zmieni będzie od -3 stopni na Kaszubach do 7 stopni w rejonie Nowego Sącza, Cieszyna, Otmuchowa.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x