wtorek, 16 lipca, 2024
spot_img

Ulewy zimowe wróżą susze wiosenne?

spot_img

Od kilku lat powtarzają się silne deszcze zimą po czym przychodzi sucha wiosna, w centrum i na zachodzie nie rzadko zupełnie bez opadów oraz suche i gorące lato zwłaszcza w pasie centralnym.

Za nami mokry listopad, grudzień, styczeń a i luty idzie na rekord względem sum opadów. Do końca tygodnia na Kaszubach spadnie nawet 100 mm deszczu. Takie deszcze przydały by się między kwietniem a początkiem lipca z nie w lutym. Najbliższej nocy sypać śniegiem będzie na Podlasiu, Mazurach, Warmii, Żuławach. Deszcz padał będzie od Pomorza po Kujawy, Mazowsze, północ Lubelskiego. Na południu niebo rozpogodzi się- bliżej gór, Bramy Orawskiej będzie bezchmurnie.

Od Lubuskiego po centrum pochmurnie i chwilami pokropi. Na termometrach od 0 stopni na Suwalszczyźnie do 5 stopni nad resztą kraju. Wiatr w Suwałkach słaby. Nad resztą kraju silny, porywisty z zachodu do 70 km/h.

Do południa słońce pokazywać ma się od Opola po Katowice, Limanową, Krosno ale i tam po południu się zachmurzy. Na zachodzie i w centrum pochmurno i chwilami pokropi. Na Suwalszczyźnie śnieżyce zaś deszcz lał będzie na Kaszubach zaś padał od Podlasia po Mazury, Warmię, północne, wschodnie, środkowe Mazowsze. Wiatr na Suwalszczyźnie nadal słaby. Ale już od Łomży, Pisza po resztę kraju silny, porywisty z zachodu w porywach do 70 km/h.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x