W nocy na termometrach zobaczymy od -2 stopni na Wzniesieniach Łódzkich, Wyżynie Krakowsko Częstochowskiej oraz w rejonie Kielc do -1/0 stopnia nad resztą kraju. Po północy cieplej do +2 stopni wzdłuż wybrzeża. Między godziną 23:00 a 9:00 między Helem a Puckiem, Łebą, Ustką pojawi się groźny przypływ mogący wywołać zniszczenia. Wiatr w nocy w tym regionie przekroczy 90 km/h a otwartych wodach może przekroczyć 120 km/h. Wzdłuż wybrzeża od Helu po Ustkę woda może sięgnąć linii brzegowej drzew i krzewów podmywając ląd. Cofka i wysokie stany wód, podtopienia wystąpią wzdłuż wybrzeża aż po Darłowo i Szczecin.
Gdzie spadnie śnieg?
Najbliższej nocy krajobraz zabieli się na wzniesieniach od Łodzi po Bełchatów, Kielce, Częstochowę; a także lokalnie w innych województwach na wschodzie, południu i zachodzie kraju. Na północy kraju a dokładniej od Podlasia po Warmię, Mazury, Pomorze Gdańskie, Kaszuby, Pomorze Zachodnie padać ma śnieg, który nad ranem dotrze do Wielkopolski i Kujaw oraz północnego Mazowsza- tutaj spadnie od 2 cm na Kujawach do 17 cm w rejonie Kartuz, Kościerzyny, Bytowa. Mapa pojawi się wieczorem. Nad lądem także silniej powieje wiatr w porywach do 70 km/h z zachodu i południowego zachodu. Nieco słabszy do 50 km/h powieje od Warmii po Podlasie i wschodnie Mazowsze.
Przed południem sucho z przebłyskami słońca na południu kraju. Po południu zaś słońce może się pokazać na wybrzeżu oraz miejscami w głębi lądu np. na Kaszubach, Żuławach czy Pomorzu Zachodnim oraz Suwalszczyźnie. Na zachodzie, wschodzie i w centrum od rana do wieczora padać ma śnieg, który wieczorem dotrze na południe kraju. Spadnie średnio około 3-6 cm a lokalnie odnotujemy sumę rzędu 10 cm- głównie na Wzniesieniach. Wiatr w ciągu dnia nadal silny w porywach do 70 km/h z północnego zachodu. Słabiej powieje od Lubelskiego po wschodnie, północne i środkowe Mazowsze, Podlasie, Warmię i Mazury gdzie porywy nie przekroczą 40 km/h.