piątek, 24 maja, 2024
spot_imgspot_img

Poniedziałek będzie ostatnim tak ciepłym dniem w tym tygodniu [POGODA]

spot_img

Poniedziałek rozpocznie się dodatnimi temperaturami w niemal całym kraju- tylko na południu może być około 0 stopni. Będzie też pogodnie, z wyjątkiem Pomorza, Warmii, północy Kujaw, Wielkopolski i Suwalszczyzny. W ciągu dnia niebo i tam zacznie się wypogadzać. Na pozostałym obszarze bezchmurnie i znacznie cieplej niż w niedzielę. Do nawet 20 stopni w rejonie Nysy i Raciborza. Wiatr zachodni i południowo zachodni silniejszy- na wschodzie w porywach do 60-65 km/h, zaś na pozostałym obszarze powieje do 30-50 km/h.

Wtorek przyniesie zmiany- na północy ochłodzi się w pobliże 7-10 stopni. Na południu jeszcze ciepło- 11-15 stopni. W tym dniu niewielkie opady przelotnego deszczu pojawią się na północy kraju, wieczorem także w centrum i na zachodzie- opad do maksymalnie 0-3 mm w ciągu doby. Popadać może też na południu Małopolski, Podkarpacia, Górnego Śląska, Opolskiego- 1-5 mm.

W środę i czwartek gwarantowane opady są na Podkarpaciu, Małopolsce, Śląsku dolnym i górnym , Opolszczyźnie, w Świętokrzyskiem, Lubelskim oraz na południu Mazowsza i Łódzkiego- tu w dwa dni może spaść od 5 do 35 mm deszczu oraz śniegu. Niepewne są jeszcze opady w pasie od Hajnówki po Warszawę, Łódź, Kalisz, Rawicz, Żagań. Tymczasem na północy kraju według obecnych wyliczeń większość tygodnia, lub cały tydzień upłynie nie tylko bez większych opadów, ale być może bez jakichkolwiek opadów. Więcej informacji odnośnie opadów pojawi się w najbliższych dniach wraz z mapami.

Napisz komentarz

3.3 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x