piątek, 1 grudnia, 2023
spot_img

O świcie w rejonach wiatru fenowego na Dolnym Śląsku nawet 19 stopni Celsjusza [POGODA]

Przed nami bardzo ciepła i pogodna noc. O świcie najchłodniej na poziomie 9-10 stopni będzie na Roztoczu i w Bieszczadach. Na wschodzie i południu od 12 do 14 stopni. W centrum, północy i na zachodzie kraju od 14 do 16 stopni. Najcieplej na południu Małopolski i Dolnego Śląska w rejonie wiatru halnego- tu w dolinach do 17-19 stopni.

W ciągu dnia nasili się wiatr z południa i południowego zachodu w porywach do 30-55 km/h. W górach wiatr do 100 km/h. Chmury frontowe z jeszcze silniejszym wiatrem do 75 km/h na lądzie i do 100 km/h na wybrzeżu dotrą nad zachodnie regiony Polski po godzinie 15/16:00 przynosząc miejscami niewielki deszcz do 1-4 mm. Wieczorem po zmroku strefa frontowa dotrze do centrum z wiatrem do 70 km/h a na wybrzeżu środkowym i wschodnim do 100 km/h z zachodu i również miejscami z niewielkim deszczem. Po północy front odejdzie już poza wschodnie granice kraju.

Wtorek będzie niezwykle ciepłym dniem jak na październik. W rejonie Zielonej Góry, Polkowic możemy zanotować nawet 29 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie w rejonie Helu, Leska i Sanoka około 21-22 stopni.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x